За поданням Мінветеранів Уряд подовжив строк дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни на період дії воєнного стану

За поданням Мінветеранів Уряд подовжив строк дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни на період дії воєнного стану. воєнний стан, посвідчення, продовження, пільга, інвалідність внаслідок війни

За ініціативи Міністерства у справах ветеранів Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, яка подовжує строк дії посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни на період дії воєнного стану.

Йдеться про продовження на період дії воєнного стану (з 24 лютого 2022 року) та не пізніше шести місяців після його припинення чи скасування дію посвідчень осіб з інвалідністю внаслідок війни, у яких закінчився термін дії.

“Подовження дії протермінованих посвідчень буде проводитися без звернення осіб з інвалідністю внаслідок війни до Управління праці та соцзахисту населення (УПСЗН), а шляхом внесення відповідної інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги”, – повідомив перший заступник міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

Водночас, у випадках якщо МСЕК буде проведено повторний огляд таких осіб, дія їх посвідчень продовжуватиметься на загальних підставах, а саме шляхом вклеювання в посвідчення нового бланка, що продовжить термін його дії, як це передбачено постановою КМУ № 302 (регулює порядок видачі посвідчень, зокрема й особам з інвалідністю внаслідок війни).

“Ухвалені зміни нададуть можливість особам з інвалідністю внаслідок війни користуватися пільгами та гарантіями відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” – пільгами на житлово-комунальні послуги, проїзд, безплатне одержання ліків тощо, що буде суттєвою підтримкою таких осіб з боку держави у період дії воєнного стану”, – наголосив Олександр Порхун.

Міністерство у справах ветеранів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*