Затверджено склад робочих груп, які перевірятимуть рішення МСЕК

Затверджено склад робочих груп, які перевірятимуть рішення МСЕК. мсек, перевірка, робоча група, рішення, інвалідність

На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», введеного в дію Указом Президента України від 12 вересня 2023 р. № 576, були створені робочі групи для перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій.

Рішення щодо встановлення інвалідності, які ухвалені після 24 лютого 2022 року, будуть перевірені.

Наказом МОЗ від 27.09.2023 № 1690 затверджено склад відповідних міжвідомчої та регіональних робочих груп. Також визначено алгоритм перевірок рішень МСЕК та строки їх проведення.

До складу міжвідомчої робочої групи увійшли представники різних органів влади та експертних інституцій, а до регіональних — представники структурних підрозділів з питань охорони здоров’я військових адміністрацій, обласних, Київського міського центрів (бюро) медико-соціальної експертизи, експертних інституцій.

Передбачається, що регіональні робочі групи проводитимуть перевірки до 10 листопада цього року та після цього подадуть відповідні звіти, що будуть заслухані міжвідомчою робочою групою.

Задля прозорості процесу перевірки будуть перехресними, тобто один регіон буде перевіряти роботу в іншому регіоні.

У разі виявлення фактів необґрунтованого прийняття рішень про встановлення інвалідності, буде ініційовано їх перегляд у встановленому законодавством порядку та інформування, за наявності підстав, відповідних правоохоронних органів.

Міністерство охорони здоров’я України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*