Завдяки реагуванню Уповноваженого відновлено право громадянки з інвалідністю на житлову субсидію

Завдяки реагуванню Уповноваженого відновлено право громадянки з інвалідністю на житлову субсидію. уповноважений, заявниця, пенсіонерка, субсидія, інвалідність

До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернулась громадянка з Київщини зі скаргою на те, що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення необґрунтовано вимагає від неї повернути надміру нараховану житлову субсидію.

Пенсіонерка є інвалідом ІІ групи, дитиною війни та перебуває у складних життєвих обставинах.

Під час розгляду звернення встановлено, що житлову субсидію заявниці було призначено за її заявами відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (зі змінами) з жовтня 2017 року до грудня 2017 року та з січня 2018 року до квітня 2018 року.

У жовтні 2017 року, після призначення житлової субсидії, жінка придбала транспортний засіб, вартість якого перевищувала 50 тисяч гривень.

У грудні 2018 року орган соціального захисту отримав інформацію про таку купівлю та висунув жінці вимогу повернути кошти житлової субсидії за періоди її призначення. Оскільки, на переконання органу соціального захисту, заявниця не мала права на призначення субсидії у зазначені періоди.

Водночас відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, придбання майна вартістю більше 50 тисяч гривень, не є підставою для припинення призначеної субсидії. Особа має право на отримання субсидії до закінчення її терміну. Натомість під час звернення за нарахуванням наступної субсидії таке придбання може стати підставою для відмови у її призначенні.

З метою захисту прав заявниці Секретаріатом Уповноваженого було надіслано відповідне звернення до Міністерства соціальної політики України.

Як наслідок, органом соціального захисту поновлено право заявниці на отримання житлової субсидії за період з жовтня 2017 року до грудня 2017 року, чим зменшено суму надміру нарахованої субсидії, що підлягає поверненню.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*