Національний музей у Львові демонструє неповторний «Внутрішній Львів» Уляни Слюсар (ВІДЕО)

1 23 4 vystavka ulyany slusar 12 2. уляна слюсар

 1 23 4 vystavka ulyany slusar 12 1

Своєрідне і неповторне зображення Львова у графічних малюнках і гобеленах художниці та графіка Уляни Слюсар «Мій внутрішній Львів», яке фахівці-мистецтвознавці називають «танцюючим Львовом», «співочим Львовом», можна оглянути У Національному музеї імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20). Відкриття виставки відбулося 18 червня.

Доля подарувала жінці прекрасний дар творити і водночас обмежила фізичними можливостями. Пропри те, що Уляна Слюсар прикута до ліжка та інвалідного візка, вона продовжує своїм мистецтвом надихає інших вірити, жити і творити. В її роботах багато світла, тепла і любові.

«Інколи доля заносить наше життя в такі повороти, на яких неможливо втримати рівновагу. Дехто її втрачає і губиться, а дехто, як Уляна Слюсар не зупиняється, не зменшує обертів і надихає своїм прикладом інших», – зазначили організатори.

«30 років тому у Львові в Будинку архітектора відбулася перша виставка Уляни Слюсар. Уляна – людина великого темпераменту, Бог дав їй талант незрівнянний. Її доля склалася так, що вона стала дуже добрим графіком, творцем гобеленів, а також почала писати поезію», – сказав директор Національного музею імені А. Шептицького у Львові Ігор Кожан.

«Уляна, крім того, що дуже добре тримає в пам’яті образ Львова, його будівлі, вона ще й поет. Тому вона не просто відтворює Львів, а оспівує його у своїх гравюрах співочими лініями. Я тепер у її роботах бачу нову якість, коли чорно-білі малюнки вона перекладає мовою кольору», – сказав журналіст Василь Глинчак.

Уляна Слюсар володіє різними графічними техніками: ліноритом, рисунком пером, рапідографом, сериграфією. Більшість її робіт присвячені Львову. Її графіка та гобелени зберігаються у музеях України, Польщі, Чехії, Франції, Бельгії, Швеції, Ізраїлю, Канади, США, Аргентини, Австралії, у приватних колекціях. Захід «Мій внутрішній Львів» присвячено до 60-річчя художниці.

Головними гостями заходу стали діти з обмеженими можливостями, яких творчі роботи Уляни Слюсар зможуть переконати, що фізичні вади не є перепоною на шляху досягнення мети.

Довідка.

Уляна Слюсар народилась 23 червня 1956 року в м.Стрий, що на Львівщині. Закінчила факультет архітектури НУ «Львівська політехніка». Обдарована багатогранним талантом, найповніше проявила себе у графічному та декоративно-ужитковому мистецтві. Уляна Слюсар володіє різними графічними техніками: ліноритом, рисунком пером, рапідографом, сериграфією.

Перша персональна виставка художниці, що відбулась у 1986 році, показала урбаністичну спрямованість мисткині. З часом, Львів з його архітектурними пам’ятками став домінуючим у творчості Уляни Слюсар. Зображаючи архітектурне середовище рідного міста, художниця акцентує увагу на окремих деталях. Вона, наче оживляє та одухотворює кам’яну історію Львова.

Графіка та гобелени Уляни Слюсар зберігаються в музеях України, Польщі, Чехії, Франції, Бельгії, Швеції, Ізраїлю, Канади, США, Аргентини, Австралії.

Фото: Миколи Тиса/ZIK

«ЗІК» +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*