Через онкологію померла відома вінничанка Раїса Панасюк

Через онкологію померла відома вінничанка Раїса Панасюк. раїса панасюк, онкологія, суспільство, інвалідний візок, інвалідність, person, human face, sitting, outdoor, clothing, little, yellow, woman. A little boy sitting on a bench

Через онкологію померла відома вінничанка Раїса Панасюк. раїса панасюк, онкологія, суспільство, інвалідний візок, інвалідність

У понеділок ввечері не стало Раїси Панасюк — засновниці громадської організації «Гармонія», «Почесної громадянки Вінниці», урядової Уповноваженої з прав осіб з інвалідністю.

Їй було 45 років. Жінка родом із села Осична Хмільницького району. Всі бачили цю маленьку жіночку, яка з дитинства пересувається на інвалідному візку, із величезною силою волі.

У Вінниці саме із Раєю асоціювались всі заходи, які проходили під егідою чи на захист інвалідів. Її впізнавали усюди. І ніхто не помічав її власної фізичної безпомічності. Останнім часом вона стала працювати в уряді Гройсмана.

Проблеми зі здоров’ям у Раї почались давно, але вона мужньо їх переносила і нікому нічого не розповідала. Втім, у минулому році медики заявили, що потрібно робити онкооперацію. І Рая перенесла її добре. Про важку хворобу жінки дізнався тоді Володимир Гройсман і допоміг їй потрапити на реабілітацію в Ізраїль. Кажуть, що на лікування жінки небайдужі допомогли зібрати близько 100 тисяч доларів. До останнього всі вірили, що Рая житиме, а вона продовжувала займатись громадською діяльністю, допомагати людям та воїнам. Не так давно «33-му» зізналась, що ходить в хустині, бо перенесла хіміотерапію. Вона втратила волосся та вже носила перуку… Та все не хотіла говорити про свою біду на загал. Адже з самого дитинства долала чималі випробування із вироком лікарів про життя у інвалідному візку.

Востаннє публічний вихід Раїси був минулого четверга на виконкомі Вінницької міської ради. Вона, як завжди, була привітною та усміхалась. Після того жінці раптом стало зле, вона стала задихатись. Уже без свідомості її госпіталізували до лікарні. Кілька днів Рая була у комі, з якої так і не вийшла. Своїм прикладом ця сильна духом жінка-інвалід показала, що кожна людина, незалежно від свого фізичного стану, є частиною суспільства. Що кожна людина може працювати, подорожувати, відпочивати, а інфраструктура, освіта, культура повинні бути доступні для всіх.

Валентина Лісова

33 Канал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*