Дмитро Щебетюк на інвалідному візку подорожує Україною майже безкоштовно

Дмитро Щебетюк на інвалідному візку подорожує Україною майже безкоштовно. дмитро щебетюк, доступно.ua, подорож, інвалідний візок, інвалідність, outdoor, tree, person, sky, ground, clothing, smile, footwear, wheelchair. A young girl riding on the back of a bicycle

Дмитро Щебетюк на інвалідному візку подорожує Україною майже безкоштовно. дмитро щебетюк, доступно.ua, подорож, інвалідний візок, інвалідність

27-річний киянин автостопом їздить Україною. 5 липня він приїхав до Тернополя з Чернівців. Хлопець обожнює подорожі через можливість наповнитися враженнями та емоціями.

– Існує така ініціатива, започаткована громадськими активістами, як «Доступно UA», – розповідає Дмитро Щебетюк. – Вона показує, що люди, які пересуваються на інвалідній колясці, можуть жити і насолоджуватись життям, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади так само, як і ті, хто ходить на своїх двох ногах.

Активні учасники цього проекту знімають відеоблоги з різних міст, зокрема, розповідають про громадські заклади. Перевіряють їх на “доступність” для людей із обмеженими можливостями. Опісля вони залишають своєрідну табличку ревізора із написом – “ДОСТУПНО – РЕКОМЕНДУЮ”.

Дмитро Щебетюк – член української параолімпійської збірної зі стрільби з луку та чемпіон України з плавання. Паралельно хлопець займається музикою, пише тексти та займає активну громадську позицію.

Хлопець скаржиться, що у Тернополі взагалі не побачив вбиралень.

– Я був у ТЦ “Орнава”, там немає вбиралень для людей із інвалідністю, – нарікає Дмитро. – Я навіть готовий був заплатити, але таких послуг там не надають. Тому я скористався тою, що є. По місту ще не дуже гуляв, але також не бачив ще жодної вбиральні. Щодо доріг – нові місця, де викладають тротуари, – уже з пониженнями, було би добре, якби зробили ці пониження і на старих місцях у центрі. Найкраще – це коли максимально 2 сантиметри від асфальту до тротуару, у Тернополі вони, здається, вищі. Щодо транспорту – варто би побільше низькопідлогового транспорту. Бачив один автобус проїжджав, але це малувато все-таки. Навіть порівнюючи із Чернівцями.

Хлопець уже тиждень подорожує і майже не витратив грошей. Він практикує ночувати у людей, яких знаходить у соціальних мережах. Так було і цього разу. Він сконтактувався із тернополянкою Христиною, яка зараз склала йому компанію і проводить екскурсію Тернополем.

Мирослава Муквич

20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*