Досі боїться, бо не знає, що його чекає попереду: для хлопця-сироти з Житомирщини знайшовся кандидат в опікуни

Досі боїться, бо не знає, що його чекає попереду: для хлопця-сироти з Житомирщини знайшовся кандидат в опікуни. житомирщина, опікун, соціалізація, хлопець-сирота, інвалідність

Досі боїться, бо не знає, що його чекає попереду: для хлопця-сироти з Житомирщини знайшовся кандидат в опікуни. житомирщина, опікун, соціалізація, хлопець-сирота, інвалідність

Як складеться доля Руслана Дідківського, 27-річного хлопця-сироти з інвалідністю, про якого писали нещодавно «Малинські Новини», — запитують люди. Вони хвилюються, чи хлопець не опиниться в інтернаті після того, як від нього відмовилася мачуха-опікун, повідомляє 0412.ua.

Після судового рішення про скасування опікунства, на чому наполягала вдова його батька, хлопцем тимчасово опікуються соціальні служби міськвиконкому.

Також перейнявся долею Руслана молодий малинчанин Богдан Харченко із БФ «ОАЗИС МИР» (центр реабілітації в колишньому інфекційному). Він хоче взяти під опіку Руслана, щоб за сприяння влади і активістів допомогти йому пройти незалежну медичну експертизу для спростування (або підтвердження) діагнозу. Якщо вдасться частково або повністю поновити дієздатність, Руслан зможе самостійно жити за місцем реєстрації (має частку в батьківській домівці у мікрорайоні паперовиків) або, за бажання, перебереться в «ОАЗИС МИР», і офіційно працюватиме на одному з комунальних підприємств, куди його обіцяють працевлаштувати посадовці мерії.

Рішення про призначення нового опікуна має ухвалити суд за рекомендацією опікунської ради, яку нещодавно утворили при міськвиконкомі. До складу цього колегіального органу увійшли і представники громадськості. 26 липня відбулося засідання під головуванням заступника міського голови Віталія Лукашенко. Члени опікунської ради одноголосно погодили кандидатуру Богдана Харченка. Опісля це рішення мають узгодити колегіально на найближчому засіданні міськвиконкому, і кандидат в опікуни зможе подати заяву з відповідними документами до Малинського райсуду.

Наразі хлопець поступово звикає до змін у його житті. Він тричі на день харчується, ознайомлюється з побутовими умовами в центрі реабілітації. Також на засіданні опікунської ради керівник Терцентру Наталія Столяр запропонувала хлопцеві безкоштовні соціальні обіди у «Ласунці», якими щодня, крім вихідних, забезпечують соціально вразливі категорії населення ОТГ.

Багато інших милосердних мешканців ОТГ відгукуються, щоб допомогти Руслану. Зокрема, наразі з ним на добровільних засадах працює психолог від ГО «Свічадо» Алла Синежук, і вже є великі успіхи по соціалізації хлопця з особливими потребами. Лікар Лариса Єнько, оглянувши хлопця, безкоштовно замовила для нього окуляри, бо у хлопця вкрай поганий зір. Інші небайдужі малинчани придбали йому телефон для зв’язку — попередній відібрали невідомі прямо на вулиці, вивернувши хлопчині руки. Сталося це ще під час конфлікту з попереднім опікуном, коли Руслан щодня оприлюднював прохання про допомогу у соцмережах. Хто замовив розбійний напад — досі невідомо.

Руслан досі боїться, бо не знає, що його чекає попереду. Але Богдан Харченко і активісти максимально підтримують хлопця.

Отож, лишається чекати остаточного вердикту посадовців мерії і судді. Зараз саме від них залежить його майбутнє.

Тамара Величко

Джерело: Малинські новини, Фейсбук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*