«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези (ФОТО, ВІДЕО)

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези (ФОТО, ВІДЕО). вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідність, wall, person, man, indoor, muscle, chest, barechested. A man standing in a dark room

І мріє проїхати 42 кілометри марафону в США на велосипеді

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідність

Вадим Мазніченко відомий країні за проектом «Нескорені». Воїн втратив на фронті від ворожого снаряду праву ногу і лігу руку. Проте знайшов у собі сили для нової боротьби і повноцінного життя. Сьогодні він живе в Черкасах і допомагає ветеранам АТО. Вадим розповів нам чим займається, за що бореться і про що мріє.

Вадим Мазніченко

31 рік. Народився в Очаківському районі на Миколаївщині. На війну потрапив у складі Черкаського батальйону.

Поранення отримав 30 вересня 2015 року поблизу Старогнатівки на Донеччині. Лікувався та проходив реабілітацію в Україні. Протезування пройшов у Сполучених Штатах Америки. Там реабілітувався 11 місяців. Брав участь у марафоні на 10 км. Після повернення одружився з Яною Лисенко. Подружжя мешкає у Черкасах. Мріють побудувати дачу за містом. Вадим також хоче навчатися на юриста. Подав документи у Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідність

Мені здавалося, що тут влада з більшою повагою ставиться до ветеранів і допомагає їм, тому я сюди і перебрався. Але виявилося, що не все так. І не лише в Черкасах. Немає такої допомоги, поваги, як я думав. Але ми раді й тому що є.

Коли йшов на війну, то знав – повернуся або мертвим або пораненим. Але не розумів з чим зіштовхнуся після. Всього потрібно добиватися самому – отримання групи інвалідності, компенсації по групі. Хоча мали б пільги надати автоматично. А мені доводилося бігати по всіх цих установах. У Штатах якщо ветеран отримав поранення і не може проходити службу, то не ходить по чиновниках.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідністьФото Ігоря Єфімова

На війні легше. Тут не знаєш, де ворог і хто твій друг.

Знав чітко, якщо принесуть повістку – піду. Чекав першу повістку – не прийшла. Прийшла друга. У військкоматі питають: «Ти дійсно хочеш піти? Дурак чи що?».

Знаю, що кожного дня хлопці помирають, бо не вистачає рук і підтримки. І я хотів стати цією підтримкою і руками.

Поранення отримав раптово. Десь о 6 ранку нас з міномета розбомбили. Перша лінія оборони. По наших позиціях зранку почали пристрілюватися. Так чітко не шахтар може пристрілюватися. Там були російські військові, які цьому вчилися.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідністьФото Антона Ахметншина

За три роки війни люди стали добрішими. Почали змінюватися. 2 серпня – день ВДВ. Раніше хлопці били морди і купалися у фонтані, а зараз ідуть на могили побратимів. Ніхто не напивається.

Знаєте, чому не ховаю протези під косметику? Бо хочу, щоб люди розуміли – у нас війна. Щоб думали: «Цей хлопець втратив руку й ногу, він вніс свій вклад. Чому я не можу зробити свій внесок також? Якщо не на війні, то вдома». Тому з гордістю показую свої протези.

У мене нема ворогів.

Батько недавно спитав: що я змінив би, якби повернути час назад. Я б нічого не міняв. Навіть той день, коли отримав поранення. Це було моє усвідомлене рішення – піти на війну. Не хтось, а ми будуємо своє життя. Раніше казали – судьба така. Яка судьба? Якщо хочеш, щоб було краще, то зроби.

До протезування міг лише уявити як стою на своїх ногах. З протезом було дуже важко перші тижні. Походив 5 хвилин – півгодини відпочиваю. А через місяць почав більш-менш справлятися.

Рукою з протезом можу все: готувати, підтримати бокал, зібрати речі в подорож. Правда, не керую автомобілем. Мені зручно і правою рукою.

Для перемоги у війні нам потрібен наказ звільнити території. У нас є все: бажання, мотивація, є люди готові це зробити. Немає наказу.

Мрію про закінчення війни. Щоб не було цього страшного сну. І щоб влада більше думала про українців, а не про себе. У нас люди і влада живуть окремо. Так не повинно бути.

У мене ще мрія така є. Хочу взяти участь наступного року в марафоні у США на 42 кілометри на велосипеді. Цього року я не готувався, бо не маю велосипеда. Такий коштує від 3,5 до 5 тисяч доларів. Я повинен десь рік готуватися. Це важко навіть для абсолютно здорової людини. А для мене 42 кілометри – це як 80 пробігти. Збираю кошти на цей велосипед і сподіваюся, що з весни почну тренування.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідністьФото Вадима Свириденка

Дуже важко відійти від російської мови, від суржика. Українська – моя рідна мова і я намагаюся її вивчити. Найбільше здивувало, коли я був у Штатах, американці з українським корінням всі спілкувалися українською. А чому я не можу? Тому взяв собі на замітку – я повинен.

Ще одна мета – щоб спортивне протезування в Україні було доступним. У мене побратими купували собі спортивні стопи – атлетичні. На них сильно не розбіжишся, але легеньким марафоном пробігти можна. Але стопа 90 тисяч гривень коштує. Чому ветерани повинні це робити? Чому над цим не задумується влада?

Коли був у США, зрозумів, як приїду в Україну повинен домогтися створення соціальних програм для ветеранів. Щоб всі поранені хлопці мали можливість водити автомобіль, грати у відеоігри, поїхати на річку на каяках спуститися. Чи з родиною гірськолижним спортом зайнятися. Раніше я не катався на лижах. За 11 місяців я спеціально долучався до таких програм – щоб навчитися і поділитися. Але скільки б не звертався до нашої влади вона не чує. Кажуть: «Тобі легше звернутися до якогось натівського фонду, ніж ми виділимо гроші з бюджету на це». За що ми платимо податки? Куди вони йдуть?

Чому я погодився на таке відкрите інтерв’ю? Бо коли тебе показують і чують – ти існуєш. Якщо десь зажався і сидиш вдома – тебе не чують. Це наше реальне життя. Багато хлопців не хочуть ні з ким спілкуватися, вони розчаровані владою. Але я стараюся нагадувати посадовцям, що завдяки нам вони працюють. І доки я живу я буду намагатися щось змінювати.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідність

Мені 31 і в мене ще все попереду. Держава за цей час не запропонувала мені роботу. А самотужки з моїми потребами знайти щось дуже важко. Піду навчатися. Та й інших спонукаю: нема чого вдома просиджувати. Ми, українці, маємо змінювати владу, бо вони там вже засиділися.

«Хочу, щоб люди розуміли – у нас війна» – герой АТО Вадим Мазніченко не ховає протези. вадим мазніченко, герой ато, поранення, протез, інвалідність

Громадське Черкаси

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*