На Дніпропетровщині без двох ніг та руки живе винахідник, якого звуть не інакше як «кулібін» (ВІДЕО)

На Дніпропетровщині без двох ніг та руки живе винахідник, якого звуть не інакше як «кулібін» (ВІДЕО). дтп, олександр турчак, винахідник, кулібін, соціалізація, person, indoor, clothing, boy, man, human face. A young boy sitting on a table

Дехто його називає — дніпровський Нік Вуйчич, хоча найчастіше — «кулібін». На Дніпропетровщині без двох ніг і руки живе винахідник, якого язик не повертається назвати непридатним. Трагічні події чоловіка не зламали — Олександр Турчак продовжує радіти кожному новому дню та приносити користь. Історія людини, що створює та ремонтує пересувну техніку, — просто зараз.

57-річний мешканець села Китайгород Олександр Турчак уперше в житті спілкується із телевізійниками — і від цього ніяковіє. Розповідаючи про своє життя, чоловік згадує: коли йому було чотири роки, помер батько, у 12 — мати. Ще15 років потому він сам ледь не загинув — і став інвалідом:

“В 90-му році на мотоціклі попав в ДТП — відірвало руку».

Далі були важка соціалізація, несподіване кохання, одруження і народження доньки. Здавалося, в житті розпочалася велика світла смуга. Та коли дитині виповнилося чотири роки, чоловіка, що працював помічником комбайнера, затягнуло в комбайн і відрізало обидві ноги. Та навіть після цього Олександр Турчак продовжує радіти кожному новому дню.

Олександр Турчак, винахідник: “Доля важка, але я не зламався. Я стараюся жить, шоб яку-то користь приносити для сім’ї».

Саме родина стала для чоловіка сенсом життя. Дружина та донька підтримують чоловіка в усіх починаннях.

Ганна Турчак, донька: “Никогда не было таких упрёков, что ты не такой как все, там, инвалид. Ты обычный человек. Ты мужик, всё. Пів! Полмужика? Нет, ты у нас был полноценный мужик».

Весь світовий день Олександра Турчака розписаний по годинах. Спочатку готує їжу для худоби та птиці. Більшість приладів для цього змайстрував або модернізував сам. Ну а далі прямує до гаражу, де й розташована його майстерня. Тут чоловік ремонтує двигуни та робить усіляку техніку, яка допомагає по господарству:

“Болгарка, сварка, дрелька там. Це — друга рука моя. Надо шото зробить, просверлить, надо чем-то держать, да. Зажав, дрелєчкою взяв, дірочку просверлив, наприклад, чи пристукав, чи зігнув, там».

Окрема гордість винахідника — ось ця коляска, що працює на паливі. Саме на ній чоловік пересувається по городу та на великі відстані. А от електрична, колись видана державою, вже не підлягає ремонту. Нового ж візка за бюджетні кошти пан Олександр чекати втомився.

Людмила Турчак, дружина винахідника: “По догляду за чоловіком, у якого немає двох ніг і руки, я одержую 33 гривні від держави. Ну я не жаліюся, аби він був здоровий і все було в нас добре».

Ну, а ось цей диво-агрегат пан Олександр вигадав, аби полегшити важку працю дружини, яку дуже кохає.

Олена Вакуленко, подруга родини: “З полуслова понімають один одного. Вона тільки глянула, він їй там уже… ілі наоборот. Саша, Саша скільки по больницях, скільки всього — вона рядом, біля нього. Щоб вона його кинула — боже упаси. В других єсть і руки, і ноги — мозгів нема. А тут того нема, так голова работает».

Дехто з односельців називає Олександра Турчака «дніпровський Нік Вуйчич», і після розголосу у ЗМІ пророкують йому чималу славу. Натомість сам чоловік мріє про інше.

Олександр Турчак, винахідник: “Мене частіше називають Кулібін, но Вуйчічем дуже рідко. Хочеться бути вже дідом. Желательно мальчика? Бистріше».

Жартома Ганна Турчак пообіцяла у 2020-му зробити батькам сюрприз і, можливо, народити одразу двійню!

Автор — Артур Терещенко Камера — Олександр Самсонов

Сайт 9-го дніпровського телеканалу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*