“Найголовніше — бажання жити”: як житель Харківщини облаштував інклюзивний простір у селі (ВІДЕО)

“Найголовніше — бажання жити”: як житель Харківщини облаштував інклюзивний простір у селі (ВІДЕО). василь перчек, автомобіль, візок, трактор, інклюзивний простір

“Найголовніше — бажання жити”: як житель Харківщини облаштував інклюзивний простір у селі. василь перчек, автомобіль, візок, трактор, інклюзивний простірСуспільне Харків

З народження Василь Перчек з села Гнилиця Перша пересувається на візку — під себе облаштував легковий автомобіль та трактор, яким косить, копає та сіє, повідомляє Суспільне.

“Найголовніше у людині — бажання жити. Якщо у людини цього бажання немає, вона навіть з двома ногами буде мертва всередині”, — розповів Василь Перчек у восьмому епізоді програми на Суспільному “Умандрували: за Харковом”.

Він самостійно водить переобладнані автомобіль та трактор.

“Я тільки інвалід фізично, але в мене — бажання щось зробити, наприклад, кудись поїхати, так що це такі, знаєте, бажання — не інвалідські, а реальні. Мені хотілося на машині поїхати — я поїхав. Мені хотілося, наприклад, трактор зробити, я його зробив. Я цього не знав. Я не знав, як воно буде, а чи зможу я взагалі? Але мені хотілося. І такий задум був, в Інтернеті видивився, як з таких мотоблоків роблять тракторці. За основу взяли “Жигулі”, — розповідає Василь.

“Найголовніше — бажання жити”: як житель Харківщини облаштував інклюзивний простір у селі. василь перчек, автомобіль, візок, трактор, інклюзивний простірСуспільне Харків

Чоловік виховує двоє синів.

“У мене старший син народився у 2005 році. Коли старшому сину було 11 років, у той же день жінка подзвонила з пологового будинку: “Я уже народила другого”. Тобто у мене два сини народилися в один день — 21 червня”, — розповідає Василь.

Героями випуску також стали листоноша з села Плоске Ольга Улибкіна, яка пішки доставляє газети, листи, посилки у майже три сотні хат, та колишній держслужбовець Віктор Яковлєв, який висадив чотири гектари яблуневого саду.

Юлія Давидова, Марина Верещака

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*