Переплив Дніпро: як 16-річний Микола Нижниковський без ніг та руки встановив рекорд України (ВІДЕО)

Переплив Дніпро: як 16-річний Микола Нижниковський без ніг та руки встановив рекорд України (ВІДЕО). дніпро, микола нижниковський, вибух, рекорд, снаряд

Переплив Дніпро: як 16-річний Микола Нижниковський без ніг та руки встановив рекорд України. дніпро, микола нижниковський, вибух, рекорд, снарядХлопець перепливає Дніпро. 5 канал

Його брат не вижив, а він втратив руку та обидві ноги унаслідок вибуху артилерійського снаряду. Це було у 2015-му. А у 2020-му він переплив Дніпро в Києві та встановив рекорд. Це 16-річний Микола Нижниковський із Маріуполя. Фінішувати хлопцю вдалося за 13 хвилин, подолавши дистанцію у близько чотири сотні метрів. Як йому це вдалося і які цілі Микола вже ставить перед собою на майбутнє, розкаже кореспондентка “5 каналу” Єва Ніколашвілі.

У 2015-му на Донеччині Микола Нижниковський разом із братом знайшли боєприпас. Снаряд здетонував. Брат Миколи загинув, а він сам втратив руку та обидві ноги. Після трагедії хлопець написав листа прем’єр-міністру Канади Джастіну Трюдо. Урядовця вразила історія українського підлітка і він запросив Миколу в Канаду. Там хлопчина майже рік відновлювався після травми. На початку 2017-го “5 канал” приїздив до Миколи в Запоріжжя. Тоді хлопець повернувся до школи після тривалої перерви.

А ще Микола взявся за спорт.

Юнак розпочав тренування з плавання три з половиною роки тому. Такі заняття йому порадили канадські лікарі. Тепер же хлопець встановлює рекорди.

Береться перепливти Дніпро. За подією уважно стежать експерти з Національного реєстру рекордів.

“Тренувався – вівторок, п’ятниця – зал; субота, неділя – плавання. Тренування, час триває, а готувався я тиждень приблизно. Ну, тиждень тому запропонували – і я погодився”, – розповідає Микола Нижниковський, рекордсмен.

Поруч із 16-річним хлопцем його тренер – багаторазовий чемпіон світу Олег Лісогор. Дніпро вони перепливатимуть разом. Чемпіон занурюється першим.

Після у воду стрибає і Микола.

Стартує хлопець з причалу поблизу пішохідного моста у столиці. Фініш на іншому березі річки – на Трухановому острові. Загалом близько чотирьох сотень метрів. Після початку знімальні групи на машинах вирушають на кінець запливу. Утім, останні метри фінішу зняти не встигаємо. Микола вже на березі. Швидкістю підлітка всі приємно здивовані.

“Вболівальники все думали, що це забере у Миколи від 30 до 40 хвилин. А Микола показав приголомшливий результат у 13 хвилин 45 секунд”, – каже Віталій Зорін, експерт Національного реєстру рекордів.

“Навіть Коля, допливши до берега сказав: як усе швидко. Я не зрозумів, як так швидко ми перепливли”, – розповідає Олег Лісогор, тренер.

Тренер запливом хлопця – надзвичайно задоволений.

“Я думав, що все буде довше, все буде складніше. Але, разом з тим, Коля – молодець, проплив від початку до кінця без зупинки, пару вдихів для коригування – куди ми пливемо. Я дуже задоволений”, – говорить тренер.

А от Коля у своїх емоціях стриманий. Каже, що було неважко.

Хлопець встановив рекорд у категорії: Переплиття Дніпра підлітком з 1 групою інвалідності. Тепер мріє про нові перемоги – стати параолімпійським чемпіоном.

Єва Ніколашвілі, Сергій Новіков

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*