Волонтерка з Харкова взяла під опіку сімох дітей за час війни — історія дитячого будинку сімейного типу (ВІДЕО)

Волонтерка з Харкова взяла під опіку сімох дітей за час війни — історія дитячого будинку сімейного типу (ВІДЕО). дбст, марія чупініна, волонтерка, діти, інвалідність

Волонтерка з Харкова взяла під опіку сімох дітей за час війни — історія дитячого будинку сімейного типу. дбст, марія чупініна, волонтерка, діти, інвалідністьІлюстративний скріншот: uatv.ua

Волонтерка з Харкова, засновниця громадської організації “ДоброТАК” Марія Чупініна за час повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти України, взяла під опіку сімох дітей. До вторгнення РФ вона вже виховувала трьох і збирала документи, щоб отримати статус дитячого будинку сімейного типу (ДБСТ). Зараз у будинку Марії проживають 10 дітей: старшому синові 22 роки, а молодшому — пів року. Війна круто змінила життя харків’янки, повідомляє FREEДОМ.

13-річний Денис робить обхід візочків, де сплять малюки. До регулярної роботи сирен і гуркоту обстрілів Харкова діти вже звикли, каже їхній старший брат. Наймолодші народилися або напередодні вторгнення Росії, або вже під час масштабних бойових дій.

Перша із сімох дітей, яких Марія Чупініна взяла під опіку торік, — Мрія. Жінка каже, що багато років мріяла організувати свій будинок сімейного типу. Довго збирала документи. Коли почалася повномасштабна війна, Марія була однією з небагатьох у Харкові, хто мав право подаватися на опікунство дітей, які залишилися без підтримки біологічних родичів або були госпіталізовані з якихось причин до лікарні.

“Здебільшого це та сама історія, яка була довоєнна, — діти, батьки яких відмовляються внаслідок діагнозу, внаслідок своїх якихось залежностей, небажання мати дітей”, — розповіла волонтерка.

Одним з останніх за минулий рік у родині Марії з’явився Рома. За документами хлопчик там тимчасово, бо за спрощеною процедурою діти можуть потрапити в сім’ю, а не перебувати в інтернаті. Стан малюка стабільний, але він потребує тривалої реабілітації.

“У 9 місяців він важить 4200, був він народжений у Куп’янську в окупацію, і мама, приїхавши з волонтерами до Харкова, потрапивши в перинатальний центр, від нього відмовилася”, — сказала Марія.

За її словами, з молодшими дітьми їй дуже допомагають старші: її рідний син — 22-річний Ян, прийомна Маша та усиновлений Денис. Усі 10 дітей мають інвалідність або захворювання, через що потребують систематичного лікування. За словами Марії, відкрити ДБСТ вирішила саме тому, що хотіла допомогти таким дітям, оточити їх любов’ю та турботою. 18-річна Маша під час спроби російських військ захопити Харків евакуювалася до Ужгорода. Там допомагала у волонтерському центрі. Повернулася, бо зрозуміла, як потрібна її допомога вдома.

“Мама в цьому плані — герой, тому що я не уявляю, ми живемо в якомусь світі, де все з’являється само собою. Ти просто взяв, відкрив тумбочку, там каша стоїть, ти не переймаєшся про те, звідки вони взялися. А потім починаєш замислюватися, що стільки дітей, і це все мама з татом на нас десятьох, це…”, — сказала донька Марії Чупініної.

Наприкінці жовтня минулого року мрія Марії Чупініної збулася. Харківська міська рада дала їй дозвіл на організацію ДБСТ на базі прийомної сім’ї. Поки що сім’я орендує будинок, але Марія не зупиняє пошуки свого зручного для всіх дорослих і дітей. А також комфортний транспорт.

Марія каже, що виїжджати за кордон вони не планують. У Харкові в усіх дітей є лікарі, які можуть їм допомогти в будь-який час доби. Повітряні тривоги та обстріли сім’я перечікує в підвалі. Там грають і відволікаються музикою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*