Всупереч хворобі: харків’янин із ДЦП планує встановити рекорд України з воркауту (ВІДЕО)

Всупереч хворобі: харків’янин із ДЦП планує встановити рекорд України з воркауту (ВІДЕО). дцп, микола хом’яков, воркаут, рекорд, інвалідність

Всупереч хворобі: харків’янин із ДЦП планує встановити рекорд України з воркауту. дцп, микола хом’яков, воркаут, рекорд, інвалідністьМикола Хом’яков / 5 канал

Попри ДЦП від народження, інвалідний візок та всі невтішні прогнози медиків, встановив Національний рекорд із плавання та здобув паралімпійське золото. І тепер планує встановити рекорд України з воркауту. У свої 20 років харків’янин Микола Хом’яков – майстер спорту з плавання. Уже рік хлопець опановує нову спортивну дисципліну – воркаут – так звану вуличну гімнастику. Нині він активно тренується, бо хоче найкраще відтискатися на брусах із додатковою вагою та стати першим у країні параспортсменом, який зможе зафіксувати таке досягнення. Як готується майбутній рекордсмен, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Він легко стоїть на руках, виконує вправи на кільцях та відтискається на брусах.

“Прогнози невтішні були. Казали, що ні ходити, ні сидіти, ні лежати не зможе. Відмовтеся від цієї дитини. І коли я зараз, будучи таким, яким я є, заходжу до цих лікарів, вони: “Ого, а це можливо?” Я говорю: “Ну ви ж бачите? Напевно, так!” – каже спортсмен Микола Хом’яков.

У спортзалі Микола Хом’яков 5 днів на тиждень. Тут він не лише займається сам, а й тренує малечу. У свої 20 років Микола – майстер спорту з плавання на спині. Вуличною гімнастикою зацікавився торік. Уже зорганізував перші в Україні змагання параворкаутерів.

“У плаванні стало дуже нудно, бо це все набридло. 10 років одне й те саме. Ти приходиш, тренуєшся, ти дивишся на цю воду і тобі набридає, і хочеш чогось нового. Я думав, що цього ніхто не вміє, я буду найперший, але потім, коли я побачив, що здорові теж це вміють, але просто я не знав, хто мене може взяти під своє крило”, – додав спортсмен.

Олена Привалова тренує хлопця останні три місяці. Тренерка з 30-річним стажем торік зареєструвала благодійний фонд – допомагає спортсменам з інвалідністю. Каже, що з Миколою порозумілися одразу.

“Колю мотивувати не треба, він завжди готовий. Причому на інвалідному візку дістатись зали – це ще та проблема. І, незважаючи на сніг, лід, завірюху, пургу не було такого, щоб він не прийшов на тренування”, – розповідає тренерка Миколи Хом’якова Олена Привалова.

Нині Микола готується до встановлення рекорду України. Потрібно якнайкраще відтиснутися на паралельних брусах із додатковою вагою.

“Там має бути настільки чітка техніка, дуже низько опуститися, один раз витянутися на брусах. Це досить складно, особливо зважаючи на те, що він – хлопець з інвалідністю, у нього ДЦП, і ноги у нього зовсім не працюють, вони йому тільки заважають, це як баласт, вони його тягнуть униз”, – запевнила Олена Привалова.

Під час підготовки – постійний контроль досягнень кожні два тижні. Микола планує підняти не менше власної ваги. Встановлення рекорду заплановане на травень. Подальші плани ще амбітніші. На Паралімпіаді-2024 року – жим штанги лежачи. Окрім батьків, на досягнення Миколу надихає 7-річна сестричка. Її він називає малим янголом.

“Коли вона дивиться на тебе і потім каже: “Ну ти все можеш!”, то тут назад дороги немає”, – підсумував Микола Хом’яков.

Оксана Нечепоренко, В’ячеслав Кузьменко, Харків

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*