«Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки»: як виконується обласна програма у Закарпатті?

«Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки»: як виконується обласна програма у Закарпатті?. закарпаття, забезпечення, хворий, цукровий діабет, інвалідність, indoor, food, sweet, close, decorated, dishware, square, several, arranged. A close up of a cake

У ході підготовки до пленарного засідання 15 сесії облради, профільна депутатська комісія розгляне проект рішення «Про хід виконання обласної Програми «Цукровий та нецукровий діабет на 2016-2020 роки».

У звітному документі йдеться про найважливіші завдання, виконані у звітному періоді, а це ‒ раннє виявлення хворих на цукровий діабет; надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на первинному, вторинному та третинних рівнях; профілактика та своєчасне виявлення ускладнень цукрового діабету; збереження працездатності і збільшення тривалості та якості життя; забезпечення хворих інсуліном та високоефективними пероральними цукрознижуючими препаратами; забезпечення діагностичними засобами та засобами самоконтролю для діагностики та лікування хворих з цукровим діабетом; забезпечити заклади охорони здоров’я необхідним обладнанням для діагностики та лікування хворих на цукровий діабет; здійснювати заходи адаптації у суспільство хворих на цукровий і нецукровий діабет.

Медики зазначають, що на початок 2019 року в області зареєстровано 39710 хворих на цукровий діабет, дітей із таким діагнозом торік зареєстровано 315, що на 9 хворих більше, ніж було зареєстровано за 2017 рік. А в групі ризику з цієї недуги станом на 1 січня 2019 року налічувалось 38853 жителів краю. Для раннього виявлення цукрового діабету на первинній і вторинній ланці з них було обстежено 36992, що становить 95,2%.

Також наголошується, що такі високі показники свідчать про активну роботу ендокринологів та сімейних лікарів із виявлення цукрового діабету. Середня забезпеченість цукрознижуючими препаратами по області становить 60%. Торік на «Д» обліку в області перебувало 84 хворих з нецукровим діабетом, які забезпечуються медпрепаратами у відповідності до потреби на 100% за рахунок коштів, виділених на реалізацію Програми.

Завдяки роботі «Єдиного електронного реєстру інсулінозалежних хворих на цукровий діабет» є можливість постійного моніторингу кількості інсулінозалежних пацієнтів у районах і в цілому по області, а звідси – допомагати людям.

Загалом по області за 2018 рік відмічається стабілізація показників смертності та інвалідності від цукрового діабету серед дорослого населення.

Вказуються заплановані обсяги та джерела фінансування Програми на 2018 рік – 29419,0 тис грн. Та наголошується, що обсяг фінансування цієї Програми з державного, обласного та місцевих бюджетів визначається щороку, виходячи з конкретних завдань і наявних коштів із урахуванням можливих доходів таких бюджетів.

Прес-служба облради

Закарпатська обласна рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*