Окупанти не хотіли відпускати сім’ю Альони та погрожували забрати в жінки дітей, якщо вона не піде на співпрацю. Проте вчителька з Василівки на Запоріжжі все ж змогла вивезти сім’ю з окупації до Вінниці. І тепер, попри всі негаразди, Альона будує нове життя та допомагає іншим діткам у громадській організації. Як виїжджали з окупації і як громадська організація небайдужих допомагає доньці Альони з аутизмом, дивіться в новому відео ШоТам.
Відео: ШоТам!
Альона Дериведмідь із сім’єю жила у селі Василівка на Запоріжжі. Працювала логопединею, вчила діток правильної вимови. З чоловіком виховують двох доньок, в однієї діагноз аутизм. Планували ремонти та жили спокійним життям.
Та у березні 2022 росіяни окупували Василівку та перекреслили усі плани на життя. Учителів почали примушувати працювати на росіян. Тим, хто не погоджувався, погрожували забрати дітей або відправити на підвал.
Разом із чоловіком Альона намагалася знайти шлях на волю. Будинок довелося покинути, а разом із ним усі плани на майбутнє. У квітні 2022 їм вдалося виїхати, попри те, що зелених коридорів вже не було.
«Коли ми виїхали і нам дали пропуск, казали: «Ризикуйте своїм життям, якщо хочете та дітей ми не даємо». Було десь 18-19 блок-постів, дивилися документи, розпитували дітей», – розповідає Альона.
Подолавши свій важкий шлях, родина дісталася на Вінничину. Завдяки роботі, Альона мала багато контактів серед викладачів. І згадала про Ірину Саранчу – голову організації «Паросток». Тож без вагань звернулася по допомогу до давньої знайомої.
Мета даної організації – створити умови для людей з інвалідністю. Гуманітарна допомога, психологічна підтримка та навіть пральня – все можна знайти тут.
Доньки Альони ходять на хібукі-терапію, де переносять свої емоції на іграшку-собачку. Самій же Альоні став у нагоді її досвід вчительки-дефектологині. Тож у ГО жінка допомагає поставити мовлення дітям з інвалідністю. А її доньки тим часом знаходять нових друзів.
Анна Семьонова
Фото: ШоТам!