Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю (ВІДЕО)

Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю (ВІДЕО). вінниця, центр соціально-психологічної реабілітації, допомога, переселенец, інвалідність

Безкоштовний візок та реабілітація: як у Вінниці допомагають переселенцям з інвалідністю. вінниця, центр соціально-психологічної реабілітації, допомога, переселенец, інвалідністьФото: Суспільне Вінниця

Підтримкою переселенців з інвалідністю займатимуться у міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Гармонія” імені Раїси Панасюк. Відповідне рішення прийняли на сесії міськради, 26 серпня. Про це Суспільному розповіла директорка центру Олена Чорнобривенко.

Щоб отримати безкоштовну комплексну реабілітацію у центрі, потрібно обов’язково перебувати на обліку в міському департаменті соцполітики.

“Ми надаємо допомогу переселенцям ще з самого початку повномасштабного вторгнення. Але це, скоріше, були такі поодинокі випадки, після яких ми скеровували людей до кризових центрів. Зрозуміли, що все більше почало до нас звертатися ВПО саме нашого профілю. Тому внесли деякі зміни в положення”, – говорить Олена Чорнобривенко.

Переселенці з інвалідністю у Центрі можуть безкоштовно отримати інвалідний візок та комплексну реабілітацію.

“Наразі у нас зареєстровані 4 родини з маленькими дітками та ще двоє бійців, які під час військових дій отримали травми й інвалідність. Це ті, кого ми офіційно зареєстрували і вони постійно від нас отримують послуги”, – каже Олена Чорнобривенко.

Володимир Жайворонок – переселенець із Херсонщини. До центру Гармонія разом із дружиною привели сина 2-річного Максима. Він народився передчасно і має проблеми з мовленням.

“Помітили це після трьох місяців. Нам рекомендувала наш дитячий лікар звернутися до профільних спеціалістів. Були проблеми з тонусом, а також мовлення. Він не може вимовляти елементарні звуки та слова, такі як папа, мама, хоча дітки його віку це вже роблять”, – розповідає Володимир Жайворонок.

У центрі з дитиною працюють психолог, невролог, логопед, фізтерапевт та генетик, за словами фахівчині центру Галина Шпортко.

“Зараз у нас мовний бар’єр так і залишився, але у вже з’явилися звуки, значно більше? ніж раніше. Також з’явилася більша комунікація з батьками. Є ще певне нерозуміння команд: дай, принеси мені. Зараз вже командою визначаємося, що можемо зробити, щоб це покращити”, – говорить Галина Шпортко.

Також переселенці з інвалідністю можуть скористатись й послугою служби перевезення людей на візках, яку можна замовити за телефоном: 067-43-000-62.

Юлія Ковалишена

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*