Веслування на тренажері. Фото: Олександра Плакіна
Ветерани продемонстрували свої навички у трьох видах спорту, які увійшли до змагань, інформує «Вечірній Київ».
10 липня в Києві презентували перші в історії міжнародних комплексних змагань з адаптивних видів спорту «Strong Spirit’s Games» під егідою України.
Ініціаторами проведення змагань виступила громадська організація «Федерація стронгмену в Україні».
«За багато років роботи у сфері спортивної реабілітації ветеранів війни. Ми зрозуміли, що спорт є одним з найкращих інструментів для повернення ветеранів у цивільне життя. Це підтверджено великим досвідом, а особливо відгуками ветеранів. З 2022 року ми майже повність переформатували нашу діяльність зі стронгмену на проведення адаптивних змагань для ветеранів», — наголосив президент ГО «Федерація стронгмену в Україні» Сергій Конюшок.
Олександр Лашин, Сергій Конюшок, Василь Вірастюк та ветерани-учасники змагань. Фото: Олександра Плакіна
У 2023 році команда федерації провела понад 12 заходів для ветеранів війни в 9 регіонах країни.
Сергій Конюшок також наголосив, що кількість охочих долучитись щоразу зростала, а головною мотивацією для участі в змаганнях є міжнародна арена.
Саме тому «Федерація стронгмену України» відчула потребу в ініціації власних змагань для ветеранів, до яких увійдуть три етапи:
- серія з 11 відбіркових регіональних змагань;
- національний відбір у комплексі «Буковель», де сформують збірну України
- міжнародний фінал з 11 по 13 жовтня 2024 року в Мадриді у рамках проведення фестивалю спорту «Arnold Classic Europe».
До відбіркових регіональних змагань входять три види адаптивного спорту з невеликим навантаженням: жим лежачи, веслування на тренажері, Air Bike, адаптивний стронгмен та підйом гирі.
«Спортивний результат для нас є дуже важливим, тому для відбору до національної збірної будуть два основні критерії: розгляд кандидатів або кандидаток, які посіли з 1 по 5 місце та за загальним регіональним рейтингом», — заявив Сергій Конюшок.
Сьогодні ж ветерани провели відкрите тренування, де продемонстрували навички у трьох видах спорту, які входять до регіональних змагань. Кожен з часників має власну історію життя, але тут їх об’єднав спорт.
Захисники наголошують про позитивний вплив спорту. Фото: Олександра Плакіна
«Я отримав поранення, захищаючи Київщину у 2022 році. Під час реабілітації я почав відвідувати спортивні майданчики, а вже після протезування «Федерація стронгмену України» залучила мене до тренувань, а згодом і до змагань.
У 2023 році в рамках проєкту «Сильні Українці» 8 ветеранів потрапили на змагання Арнольда Шварценеггера в Мадриді. Разом ми потягнули 4 вантажівки, загальна маса яких понад 36 тонн та встановили світовий рекорд. Це дуже змотивувало тренуватися далі, брати участь у змаганнях та долучати інших. Спорт дійсно позитивно впливає на психологічний та фізичний стани», — поділився ветеран, рекордсмен світу з адаптивного стронгмену Олександр «Вовк» Швачка.
Олександр Швачка під час презентації змагань. Фото: Олександра Плакіна
«Федерація стронгмену України» прогнозує залучити до національного відбору понад 300 атлетів.
Олександра Плакіна