“Про адаптивний спорт дізналися сотні військових”: завершився проєкт «Спортивні Амбасадори»

“Про адаптивний спорт дізналися сотні військових”: завершився проєкт «Спортивні Амбасадори». ветеран, військовослужбовець, поранення, проєкт спортивні амбасадори, учасник

“Про адаптивний спорт дізналися сотні військових”: завершився проєкт «Спортивні Амбасадори». ветеран, військовослужбовець, поранення, проєкт спортивні амбасадори, учасник

У п’ятницю, 27 жовтня, завершився проєкт “Спортивні Амбасадори”, який мав на меті залучити якомога більше військовослужбовців та ветеранів до реабілітації через спорт та соціальної адаптації. Його реалізовувала ГО «Повернись живим!» за підтримки Посольства США в Україні, у партнерстві з ГО «Ігри Інвіктус Україна», пише “Вичерпно”.

Про це інформують організатори.

Фінальний захід із підбиття підсумків та вручення сертифікатів учасникам про успішне проходження навчання відбувся у спортивному комплексі “Свої Арена”. Про результати кампанії та деталі події – читайте далі у матеріалі.

«Спортивні амбасадори – це ветерани з різних регіонів України, які мали травми чи поранення на війні та пройшли шлях реабілітації через спорт. Вони діляться своїм досвідом із побратимами, залучають їх до адаптивних видів спорту, створюють для них такі можливості на місцях – відкривають спортивні клуби чи організовують змагання. Тобто формують спільноту ветеранів. Завдяки проєкту про адаптивні види спорту дізналися сотні людей. Нам вдалося створити позитивний досвід для інших ветеранів, які надалі займатимуться спортом», – розповів керівник ветеранського відділу «Повернись живим» Тарас Ковалик.

Як проходив проєкт “Спортивні Амбасадори” і презентація його результатів

Проєкт «Спортивні Амбасадори» стартував у травні 2022 року. До нього відібрали 20 учасників з-поміж 77 заявок. З липня по жовтень спортивні амбасадори пройшли 5 етапів підготовки: тренінг «Групова робота з психологом», курс зі стратегічних комунікацій, тренінг для тренерів, лекції з менторства, лідерства, адаптивних видів спорту.

Як результат, учасники навчалися розробляти і реалізовувати програми зі спортивного тренування, а також вивчали особливості роботи з людьми, які отримали поранення, захворювання або травми під час військової служби.

У вересні-жовтні 12 учасників проєкту разом із командою ГО «Повернись живим!» відвідали 10 реабілітаційних центрів і шпиталів у 7 областях України, де розповідали про адаптивний спорт і демонстрували його на практиці. Під наставництвом спортамбасадорів пацієнти мали можливість спробувати себе у баскетболі на візках, хендбайку та стрільбі з лука. Таким чином вдалося презентувати адаптивні види спорту для майже 400 ветеранів та військовослужбовців.

“Про адаптивний спорт дізналися сотні військових”: завершився проєкт «Спортивні Амбасадори». ветеран, військовослужбовець, поранення, проєкт спортивні амбасадори, учасник

Одним із практичних кейсів проєкту «Спортивні Амбасадори» стали цьогорічні змагання Кубок Воїнів, які відбулися 21-22 жовтня у Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ у Сянках на Львівщині. Співорганізатором Кубку Воїнів є спортамбасадор Сергій Шимчак.

Учасники проєкту залучили до змагань ветеранів та військовослужбовців із реабілітаційних центрів, а також ветеранів зі своїх міст.

Крім того, за період реалізації проєкту, його учасники дали понад 40 інтерв’ю про свою місію і важливість реабілітації через спорт, зокрема у регіональних ЗМІ. Це дало змогу познайомити всю Україну з адаптивними видами і донести, що травма чи поранення – не вирок. Навіть попри значні фізичні обмеження можна залишатися активним.

Ба більше, учасниця проєкту “СпортАмбасадори” Ярослава Мазур знялась у документальному телефільмі “Гра в сліпоту”, що має на меті популяризацію паралімпійського духу та історій спортсменів з інвалідністю.

Вручення сертифікатів учасникам проєкту “Спортивні Амбасадори” та їх подальші плани

Після презентація успіхів та досягнень учасників проєкту “Спортивні Амбасадори”, ветеранам і ветеранкам вручили сертифікати про успішне проходження навчання.

Після чого вони зазначили, що будуть продовжувати просувати адаптивний спорт у своїх громадах та залучати до нього побратимів, адже спорт – допомагає відновитися.

«Спорт допоміг мені під час реабілітації. Я буду й надалі власним прикладом показувати побратимам, що завдяки ньому можна швидше відновитися і соціалізуватися. Я б порадив ветеранам та військовослужбовцям, які проходять реабілітацію, не замикатися в собі, більше відкриватися побратимам. Не здавайтеся, немає нічого неможливого», – заявив спортамбасадор Микола Гуцкал.

“Про адаптивний спорт дізналися сотні військових”: завершився проєкт «Спортивні Амбасадори». ветеран, військовослужбовець, поранення, проєкт спортивні амбасадори, учасник

Зазначимо, що фінальну подію відвідала й представниця Посольства США в Україні – заступниця Аташе з питань культури посольства США Ерін Казенс. Вона відзначила важливість місії проєкту “Спортивні Амбасадори”, де військових залучають до реабілітації та адаптації через спорт.

Вкінці заходу в гостей була можливість спробувати себе у адаптивних видах спорту. Спортивні амбасадори продемонстрували обладнання для адаптивних видів спорту, серед яких: візки для баскетболу, настільний теніс, візок для бігу та стрільбу з луку.

Проєкт «Спортивні Амбасадори» був створений на основі міжнародного досвіду реінтеграції та відновлення ветеранів й передбачає надання ветеранам та ветеранкам постійних можливостей для повернення у свої громади через спорт, громадські сервіси, спільні заходи та партнерство.

Надія Паніван

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*