На вигляд гра. По суті – життя. Люди з проблемами слуху та на інвалідних візках випробували Харків на доступність (ВІДЕО)

1 18 thumb-article-390x292-7e2a 2. особливими потребами

  1 18 thumb-article-390x292-7e2a 1Вони вже провели перевірку. Свою. Особливу. По формі це був квест, пригодницька гра. Учасники – люди з особливими фізичними потребами. Мета – самотужки, на власному досвіді, випробувати Харків на доступність. Які висновки напрошувалися, наші кореспонденти питали чи не кожному пункті, до якого мали дістатися учасники квесту.

Як ще можна визначити стан доступності міської інфраструктури, як не дослідним шляхом. А щоб зробити це ще й цікавим, вирішили провести квест. Зібрали дві команди з п’яти учасників. Одна – з вадами слуху, друга – люди на інвалідних візочках. У кожної з команд своє завдання.

Олена Шингарьова віце-президент Харківської міської громадської організації інвалідів «Креавіта»

-В игровой форме, разгадывая различные загадки, они должны попасть на конкретный объекты нашего города и, проходя по этим объектам, они будут сталкиваться с различными проблемами и выяснять состояние доступности, например, общественного транспорта, различных зданий и сооружений, доступности пешеходно-тротуарной зоны, все задания ребята должны будут выполнять самостоятельно.

Шість пунктів, яких потрібно дістатися, на кожну команду. Час не обмежений. Сторонню допомогу можна використовувати, але в крайньому випадку. Що вийшло в них – людей з особливими потребами? Підбити підсумки учасники квесту, об’їхавши та обійшовши чи не півміста, зібралися вже на кінцевому об’єкті – на площі Архітекторів. Найбільше кажуть, приємно здивувала нова послуга від метрополітену – там запрацювала служба супроводу, яку можна замовити телефоном.

Ігор учасник квесту

-Мы не знали, что есть уже такая услуга у метрополитена. Мы не знали, что это централизовано и на прошлой неделе мы узнали, что есть такая служба и что набрав один номер телефона, где-то за час до нужного события, тебя выйдут встретят и все в принципе сделано как надо.

Ольга учасниця квесту

-Город меняется, уже появляются доступные абсолютно перекрестки и переходы, объекты в городе, но конечно проблемы есть и будем об этом сообщать людям, которые ответственны.

Власне в цьому і полягала мета цієї гри. Скласти перелік недоступних для люди з особливими потребами місць і передати їх список у мерію. Там, повідомила організатор заходу Олена Шингарьова, вже чекають на ці пропозиції.


Оксана Кононова

“Харьковские Известия”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*