На шляху до безбар’єрного життя інвалідів

1 21 12561 2. комітету доступності, маломобільних, інвалідів

Наприкінці грудня під головуванням першого заступника голови Богородчанської райдержадміністрації Володимира Єфімчука відбулося засідання Богородчанського районного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

На засіданні розглянуто важливі питання, від вирішення яких залежить якість життя інвалідів Богородчанського району. Якщо бути точнішим, йшлося про створення для них умов безперешкодного пересування до об’єктів житлового та громадського призначення, залучення їх у всі сфери суспільного життя. Наголошувалося, що головними перешкодами для маломобільних груп є наявність високих порогів, вузьких дверей та сходів, які стають на заваді колясочникам потрапити у будівлі. Гостро стоїть також питання перевезення інвалідів до потрібного пункту призначення громадським автотранспортом, оскільки у селах на автобусних зупинках відсутні спеціальні майданчики для посадки і висадки колясочників. Про це мали б у першу чергу подбати сільські ради, на території яких проживають люди з обмеженими фізичними можливостями. Не вирішують проблеми безбар’єрності й існуючі пандуси, адже значна їх частина не відповідає будівельним вимогам. На окремі з цих стрімких споруд і здорова людина не може зійти, на кажучи вже про інвалідів. На превеликий жаль, і досі і не до всіх будівель збудовано пандуси.

Звісно, було відзначено й немало позитивних справ, які зроблено в районі щодо створення безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів інфраструктури у 2013 році. Про це поінформував присутніх секретар районного комітету доступності Євгеній Дуб. З конкретними пропозиціями щодо поліпшення безперешкодного життя маломобільних груп населення виступили члени комітету доступності Іван Казюка, Володимир Лунів, Юрій Манюх, Галина Канюк,Михайло Андріїв.

Комітет доступності затвердив план роботи на 2014 рік. Окремим його членам доручено визначити об’єкти соціальної інфраструктури Богородчанського району, до яких необхідно забезпечити доступність інвалідів та інших маломобільних груп населення в першу чергу. Наголошено, що виконання накреслених завдань є обов’язковим для керівників установ та організацій незалежно від форм власності. Адже захист прав інвалідів, їх гідності й благополуччя – один з важливих напрямків соціальної політики як держави в цілому, так і Богородчанського району зокрема.

БРIЗ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*