Постійна увага питанням доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури

1 23 75385 2. доступності, маломобільних, інвалідів

Бердянськ. Доступність маломобільних груп населення до пляжів міста та регламент електронної мапи доступності. Такими були основні питання засідання чергового комітету із забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, яке відбулось у виконавчому комітеті під керівництвом заступника міського голови Сергія Матвєєва.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Наталя Токмань розповіла про виконання доручень, які поставлені Бердянську обласним комітетом доступності. Вони стосувались складу робочої групи, встановлення звукових світлофорів та перевірки автобусних зупинок на предмет перешкоджання доступності інвалідів холодильними установками. Щодо звукових світлофорів члени комітету доступності вирішили рекомендувати управлінню житлово-комунального господарства зробити бюджетний запит на ці види робіт. А що стосується зупинок, то вирішено зробити їх моніторинг, і з орендарями тих зупинок, де холодильні установки перешкоджають доступності інвалідів, провести відповідну роботу.

Другим питанням розглянули забезпечення під час курортного сезону 2014 року пляжів міста безперешкодним доступом для маломобільних груп населення у відповідності до Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць та Державним будівельним нормам. Як розповів начальник управління містобудування та архітектури виконкому, головний архітектор міста Микола Немно, у 2013 році управлінням архітектури при розгляді готовності пляжів до експлуатації враховувались норми ДБН. Було перевірено близько 46 пляжів на відповідність цим нормам, більшість з них їм відповідали. Зараз управління проводить роботу з інвентаризації пляжів у рамках підготовки до курортного сезону 2014р. Члени комісії комітету доступності рекомендували управлінню містобудування та архітектури проводити інвентаризацію пляжів також у розрізі обласних доручень, а саме – забезпечення пляжів міста безперешкодним доступом для маломобільних груп населення, а саме для інвалідів-спинальників. Голова Бердянської регіональної асоціації інвалідів Олександр Кисіль запропонував вивчити досвід Маріуполя у цьому питанні. Там для людей з обмеженими фізичними можливостями спеціально обладнано один із міських пляжів.

Останнім питанням було розглянуто регламент електронної мапи доступності до об’єктів фізичного оточення міста Бердянська. Нагадаємо, проект під назвою «Карта доступності» був розроблений відділом інформаційно-комунікаційних ресурсів виконкому на виконання Плану міських заходів 2011-2015 рр щодо створення безперешкодного життєвого середовища для маломобільних груп населення. Управління містобудування та архітектури надало інформацію про об’єкти, де встановлено пандуси. Банер з доступом до ресурсу розміщено на головній сторінці офіційного сайту Бердянської міської ради у правій колонці. Веб-ресурс представляє собою карту, на якій колами позначені об’єкти доступні для людей з обмеженими фізичними можливостями та маломобільних груп населення (мами з колясками та інш.).

В.о. начальника відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів Олександр Лов’янніков розповів, що на сьогодні карта доступності готова, залишається тільки її наповнити. Він запропонував розбити цю роботу на три етапи: створити реєстр об’єктів, обстежити їх та визначити статус доступності, а потім нанести усі ці дані на карту. На перший етап — створення реєстру об’єктів — члени комітету доступності надали строк до 1 березня.

Усі члени комісії також наголосили на важливості зворотного зв’язку. Адже дуже багато місць, які хоч і обладнані пандусами, але для маломобільних груп населення вони не пристосовані. Важливо, щоб бердянці вказали такі місця, залишили свої відгуки на сайті. Кожен такий відгук буде опрацьовано і доведено до відома відповідних служб, а на карті буде відкореговано статус доступності такого об’єкту.

Бердянська міська рада

Одна репліка к “Постійна увага питанням доступності маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури”

  1. Ирина Владимировна :

    Молодцы бердянцы и руководства города!
    Вот если бы у нас в Харькове проводили бы
    такую “заботливую” программу для инвалидов-колясочников!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*