Потреби людей з інвалідністю потрібно враховувати на етапі проектування станцій метро

1 14 5 f70eae5eb6 210389 2. маломобільних, особливими потребами

Про це йшлося на нараді з питань доступності метрополітену для людей з особливими потребами, що відбулася під головуванням заступника Міністра інфраструктури Миколи Снітка. На заході були присутні представники органів місцевої влади і метрополітенів Києва, Харкова і Дніпропетровська, а також громадських організацій людей з інвалідністю.

За словами Миколи Снітка, в умовах, коли в Україні зростає кількість людей з обмеженою мобільністю, потрібно приділити особливу увагу забезпеченню зручніших умов користування транспортом для цих груп населення. Він зазначив, що нові станції метрополітену потрібно адаптувати до потреб людей з особливими потребами вже на етапі їх проектування.

«Розроблений Міністерством інфраструктури законопроект «Про залізничний транспорт», який зараз проходить зовнішнє погодження, передбачає забезпечення умов для маломобільних груп населення під час будівництва всіх нових одиниць рухомого складу і об’єктів інфраструктури. Поліпшувати ці умови наразі мають і при проведенні реконструкції та капітального ремонту станцій метрополітену», – зазначив Микола Снітко.

За словами заступника Міністра, облаштування станцій метро з урахуванням всіх потреб маломобільних груп населення потребує часу і коштів. Втім вже зараз планується вжити першочергових заходів, які мають на меті зробити метро зручнішим. Йдеться про контрастні лінії маркування, забезпечення звукових і світлових сигналів для людей з вадами зору і слуху на входах і виходах зі станцій, обладнання поручнями всіх сходових майданчиків, облаштування пандусів.

Цих заходів планується вжити під час місячника, який стартує в метрополітенах 21 вересня. Його мета – підвищення доступності об’єктів інфраструктури метро для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. За результатами місячника буде сплановано подальшу роботу щодо усунення виявлених недоліків.

У вересні в Міністерстві мають розробити проект наказу «Про затвердження Правил користування метрополітеном». Він передбачатиме внесення до чинних Правил нового розділу, який деталізує питання обслуговування пасажирів з особливими потребами.

Міністерство інфраструктури України

2 реплік к “Потреби людей з інвалідністю потрібно враховувати на етапі проектування станцій метро”

 1. Лідія Миколаївна :

  Щодо залізничного транспорту,
  то щоб людям було зручно, всім без винятку, платформи були врівень з підлогою вагона.
  Що зробив реформатор Кірпа? – зніс їх, та замінив на ті, що тепер треба видиратися по сходинках. Старим, малим, немічним.
  Зате з бруківкою. Скільки державних коштів(НАШИХ з вами) ВГЕПАНО? Скільки ще й вкрадено, як завжди, при таких мудрих проектах? А потім Кірпа чомусь ще кілька разів застрелився…

  Модератору. У Вас регулярно йде збій: при введених букво-цифрах з картинки, після кліка по кнопці “отправить” – з’являється напис ввести їх , а кртинка вже змінилась. Це вибачте, – незручно, і навіть дратує…

  • Администрация сайта :

   Модератору. У Вас регулярно йде збій: при введених букво-цифрах з картинки, після кліка по кнопці “отправить” – з’являється напис ввести їх , а кртинка вже змінилась. Це вибачте, – незручно, і навіть дратує…

   Попробуйте перед вводом кода обновить картинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*