Активісти «Доступно.UA» проінспектували місто на безбар’єрність

Активісти «Доступно.UA» проінспектували місто на безбар’єрність. дмитро щебетюк, кам'янець-подільський, доступність, інспекція, інфраструктура

Активісти «Доступно.UA» проінспектували місто на безбар’єрність. дмитро щебетюк, кам'янець-подільський, доступність, інспекція, інфраструктура

У рамках проєкту «Тостер: Рейтинг доступності міст України» у Кам’янці-Подільському побувала команда ініціативи «Доступно.UA». Упродовж декількох днів активісти інспектували наше місто на безбар’єрність для маломобільних груп населення, а 18 жовтня зустрілися з представниками влади для обговорення ситуації.

Як каже засновник і голова «Доступно.UA», український активіст, спортсмен і мандрівник Дмитро Щебетюк, який сам пересувається на інвалідному візку, сьогодні команда подорожує Україною й перевіряє державні установи, об’єкти інфраструктури, громадські вбиральні, заклади харчування тощо на доступність. Мета цього проєкту – створення першого в країні рейтингу доступності міст і порушення питання безбар’єрності міського простору та повноцінне включення людей з інвалідністю у життя суспільства. Дмитро зазначає, що фактично усім містам варто ще багато працювати над вирішенням такого болючого питання. Уважнішими до інфраструктури біля громадських закладів варто бути й кам’янецьким підприємцям, бо, скажімо, навіть готелю, який був би облаштований за всіма правилами, у місті нема.

Утім певні кроки в напрямку доступності місто робить. Це, зокрема, створення комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при виконавчому комітеті міської ради. Також створено міський доступний реєстр, де для загальної картини систематизовані усі пандуси в місті. Підприємцям надаються рекомендації, але от механізму, який би змусив їх дотриматися таких порад, насправді нема. Крім того, щороку міська рада виділяє кошти з цільовим призначенням – встановлення пандусів. І розподіляє ці кошти саме вищезазначений комітет. Зі слів заступника міського голови Сергія Бабія, частина суми, виділеної цьогоріч, буде використана для облаштування тротуару біля Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу, а інша – для пониження бордюрів на пішохідних переходах у Старому місті. Ще однією рушійною силою для покращення ситуацію з доступністю міської інфраструктури стали публічні звернення активістів руху «Доступність для всіх» до власників закладів.

Кам’янець-Подільська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*