Доступність міста та комфорт для інвалідів. Про це харківські студенти говорили у форматі круглого столу з британським архітектором.
Перетворити Харків на доступний простір для маломобільних груп населення – один з пріоритетних напрямків розвитку, зазначають у міськраді. Аби перейняти досвід європейських країн, до Харкова запросили британського архітектора Рубена Саффера.
Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
Мы принимаем этого человека и благодарим его за то, что он готов поделиться своими знаниями, своим опытом и с нашими студентами, которым обязательно это пригодится и здесь присутствуют представители всех районных администраций, которые отвечают за доступность на территории каждого района и я, как представитель городского совета. И то что, мы будем обсуждать эту тему – это очень важно, и я уверена, абсолютно уверена, что это будет очень продуктивное обсуждение и мы придумаем еще что-то интересное, чтобы горожанам было удобнее жить.
Під час зустрічі учасники торкнулись низки питань – тут і доступність середовища для проживання інвалідів, і безпека їх життя, і особливості архітектури соціальних і медичних установ та багато іншого.
Рубен Саффер архітектор
Я думаю, пройшли ті часи, коли ми вважали себе єдиними, хто має право приймати рішення щодо будівництва. Давайте будемо більш далекоглядними, давайте зрозуміємо, для кого ми працюємо, давайте мати більше співчуття і враховувати в нашій роботі кінцевих користувачів. Я думаю, що такий підхід дозволить нам створити такі будівлі і таку інфраструктуру, про яку ми всі мріємо.
Після лекції слухачі мали можливість отримати відповіді на всі питання, що з’явились під час виступу відомого архітектора. Загалом же, за словами учасників круглого столу, зустріч була продуктивною та корисною.
Єва Лінкевич студентка
Вопросы мобильности, доступности в архитектуре очень важны. Поэтому интересно было послушать мнение человека из другой страны. Я стараюсь во всех своих проектах, и студенческих и на подработке использовать какие-то принципы доступности.
Марія Губіна студентка
Важна даже больше не техническая составляющая, а составляющая моральная, духовная. Важен тот подход. Я архитектор, и что я должна сделать для того, чтобы людям с ограниченными возможностями было легче?
За словами Світлани Горбунової-Рубан, такі лекції відбуваються у Харкові вже не вперше, та чимало їх заплановано на майбутнє.
Світлана Горбунова-Рубан заступник міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення
Это системный проект, это работа опять-таки нашей единой социальной сети, здесь речь идет и о доступности людей с нарушением зрения, с нарушением слуха, людей, которые передвигаются на инвалидных креслах. Просто у каждой встречи и у каждого круглого стола своя тема.