Проекти для людей з особливими потребами обговорили на зустрічі в Ужгородській міській раді

Проекти для людей з особливими потребами обговорили на зустрічі в Ужгородській міській раді. ужгород, волонтер, зустріч, особливими потребами, інвалід, person, sitting, indoor, laptop, computer, wall, table, furniture, floor, people. A group of people sitting at a table using a laptop computer

Проекти для людей з особливими потребами обговорили на зустрічі в Ужгородській міській раді. ужгород, волонтер, зустріч, особливими потребами, інвалід

Заступник міського голови Ужгорода Ігор Фартушок 15 червня зустрівся з директором Закарпатського регіонального центру соціально-трудової реабілітації та професійної орієнтації «Вибір» Василиною Марко, представниками центру та волонтером Корпусу миру зі США Роландом Лавалі, який допомагає в роботі з людьми із особливими потребами.

Василина Михайлівна розповіла, що ще в 2015 році «Вибір» та Ужгородське товариство інвалідів праці та дитинства «Оптиміст» звернулися до Корпусу миру з проханням скерувати до них волонтера, з різних об’єктивних причин справа затрималася, але нарешті приїхав і вже працює Роланд Лавалі. Сам він дуже гарною українською, яку, каже, вивчив за три місяці, розповів, що приїхав зі штату Массачусетс, бухгалтер за освітою, вже має досвід волонтерства в інших країнах. Зазначив, що йому дуже подобається Ужгород і він має чимало ідей щодо добрих справ для людей із особливими потребами.

За словами Василини Марко, співпраця зі США ужгородських організацій, які займаються людьми з особливими потребами, розпочалася ще в 1997 році із Корвалісом. Там найбільше вразила доступність міста для інвалідів і тепер є можливості реалізовувати ці ідеї в Ужгороді. Напрацьовано чимало проектів, які подають у різноманітні програми для залучення фінансування, вже до осені очікують спеціальне авто зі Швейцарії для перевезення інвалідів і започаткують у нашому місті соціальне таксі. У зв’язку з цим потребують додаткові приміщення, у тому числі гараж, склад гуманітарної допомоги тощо.

Принагідно пані Василина подякувала міській владі за чудове приміщення в будівлі колишнього бізнес-інкубатора на вулиці 8 Березня і зроблений там ремонт. Зазначила, що можуть долучитися до проектів надання психологічної, психотерапевтичної допомоги учасникам АТО, мають пропозиції із започаткування ремонтної майстерні, де лагодитимуть інвалідні візки, хочуть запровадити курси вивчення англійської мови, навчання з підготовки ґрантових проектів тощо. «Допоможіть нам, щоб ми не просили кошти, а самі їх заробляли, всі інваліди хочуть, щоб їх не шкодували, а сприймали за рівних», – наголосила Василина Марко.

Радник міського голови Ужгорода на громадських засадах Маріанна Собран, яка теж була на зустрічі, зазначила, що «Вибір» та «Оптиміст» серед інших презентуватимуть свою діяльність у рамках «Майстерні міста», яка весь наступний тиждень, з 19 по 25 червня, проходитиме в Ужгороді. Також є ідея біля офісу «Вибору» втілити ідею урбан-саду – з квітником, вирощуванням трав для аромотерапії.

Заступник міського голови Ігор Фартушок запевнив, що міська влада всіляко допомагатиме організаціям, діяльність яких спрямована на підтримку інвалідів. Зазначив, що в Ужгороді зараз проводиться багато ремонтів і в усіх ще на етапі проектування передбачають зручності для людей із особливими потребами.

Уже наступного тижня запланували також іще одну зустріч, керівництво міста побуває безпосередньо у «Виборі», щоб на місці визначити, яку саме можна надати допомогу.

Ужгородська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*