Наразі Львів неготовий до облаштування життя людей з інвалідністю, проте продовжує працювати над створенням сприятливих умов для ветеранів та людей з інвалідністю
Повномасштабне вторгнення кардинально змінило життя кожного українця. І, на жаль, ці зміни мають страшні та подекуди трагічні наслідки. Через активні терористичні дії нашого ворога багато військових й цивільних отримали важкі поранення, втратили кінцівки, зір. Все це змусило наших людей зіткнутися з непередбачуваними викликами та перешкодами у буденності. Тому на перший план виходить створення ефективних механізмів підтримки і реабілітації для тих, хто постраждав, відстоюючи свою незалежність та гідність.
Саме у Львові розташовані найбільші реабілітаційні центри – “Superhumans” та “Unbroken” (також відомий як “Незламні”). Тож журналісти “Еспресо.Захід” вирішили з’ясувати чи готове наше місто до наслідків війни та як воно дбає про своїх громадян з інвалідністю?
Один з ключових аспектів мобільності міста – це доступність інфраструктури для людей з обмеженими можливостями. У Львові було зроблено значні кроки у покращенні доступності громадських місць, таких як парки, музеї, транспортні вузли тощо. Проте, на жаль, це дуже мало для такої кількості людей, які зараз перебувають тут.
У найгіршому стані – центр міста. Жахлива бруківка, якою неможливо пересуватися на інвалідному візку, відсутність пандусів та потрібного обладнання у громадських місцях ускладнюють життя громадян, які стикнулися з фізичними обмеженнями.
Чому так?
Важливо врахувати, що центр міста, з його історичними пам’ятками, перебуває під особливим захистом, наданим ЮНЕСКО. Це ставить певні обмеження на будівництво та реконструкцію, вони вимагають обережного та виваженого підходу до розв’язання проблем інфраструктурного розвитку.
Тож як жити людині з інвалідністю у Львові?
Місто поступово розв’язує проблему доступності для всіх своїх гостей та мешканців, рухаючись вперед із реалізацією інноваційних проєктів. Нещодавно Львівський туристичний офіс розробив та впровадив у життя онлайн-карту “Доступне місто” з метою забезпечення легкості та швидкості пошуку безбар’єрних закладів та місць у Львові. Цей інтерактивний інструмент має на меті полегшити навігацію для всіх користувачів, незалежно від їхніх потреб та можливостей.
На карті вже позначено понад 100 доступних місць у Львові, які розподілені на різні категорії для максимальної зручності. Завдяки цій ініціативі, гості та мешканці міста можуть легко знайти інформацію про доступні місця харчування, музеї, театри, комунальні установи, муніципальні центри, заклади охорони здоров’я, парки та торговельно-розважальні центри, які відповідають усім нормам інклюзивності.
Такий інноваційний підхід демонструє розуміння міської влади та громадських організацій не лише важливості, а й необхідності створення відкритого та доступного середовища для всіх громадян. Це крок вперед у плані створення відкритого суспільства, де кожна людина має рівний доступ до всіх можливостей та ресурсів.
Наразі Львів неготовий до облаштування життя людей з інвалідністю, проте продовжує працювати над створенням сприятливих умов для ветеранів та людей з інвалідністю. І для нашого міста – це справжній виклик, який потребує постійної уваги та зусиль від усіх громадян, органів влади та громадських організацій. Тільки разом ми зможемо створити комфортний простір для всіх.
Вікторія Матвєєва