«Такого в підручниках немає!»: Чернівецькі лікарі перейняли досвід австралійського колеги і тепер роблять унікальні операції військовим, рятуючи їх кінцівки

«Такого в підручниках немає!»: Чернівецькі лікарі перейняли досвід австралійського колеги і тепер роблять унікальні операції військовим, рятуючи їх кінцівки. чернівці, имплант, остеоінтеграція, протез, протезування

«Такого в підручниках немає!»: Чернівецькі лікарі перейняли досвід австралійського колеги і тепер роблять унікальні операції військовим, рятуючи їх кінцівки. чернівці, имплант, остеоінтеграція, протез, протезування

Кореспондентка БукІнфо побувала у медичному закладі Чернівців, де лікарі одними з перших в Україні почали використовувати метод остеоінтеграції, тобто – протезування шляхом вживлення в кістку титанового імпланту, до якого кріпиться зовнішній протез. На прохання лікарів, через зрозумілі причини назву установи не називаємо та облич поранених захисників не показуємо.

Відчує ногами землю, яку захищав

Першим пацієнтом, якому зробили унікальну операцію, став пан Станіслав. Як розповів нам чоловік, він на війні втратив обидві ноги. 46- річного мешканця міста Прилуки працівники ТЦК зупинили просто на вулиці, коли той йшов на роботу. Вручили повістку, і як свідомий громадянин України, Стас пройшов комісію і відправився захищати рідну землю.

Спочатку новобранець опинився під Десною, що недалеко від дому на Чернігівщині, а незабаром його перевели до «гарячого» Слов’янська. Виконуючи бойове завдання, захисник підірвався на міні: наступив на неї і залишився без однієї кінцівки – її відірвало, а згодом ампутували й іншу.

Пораненого бійця відвезли до військового госпіталю, де медики наполягали на ампутації ніг. Та Станіслав не погоджувався на такі радикальні міри.

Коли він опинився в Чернівцях, тутешні травматологи провели на ньому перше в країні протезування. Опанувати новий метод остеоінтеграції їм допоміг австралійський лікар Муньєд Аль Мудеріс, який зробив понад 1500 подібних оперативних втручань у світі. А наразі вже місцеві ортопеди – травматологи навчаються виконувати такі операції самі.

Що ж стосується героя матеріалу, то він нам продемонстрував свої успіхи – вже може ставати на ноги.

Вже був досвід навантаження з протезом, але через те, що виросла шпора, кістка давила на м’які тканини і було дуже боляче, – розповідає Станіслав.

Лікар Богдан Аксенин пояснює, що залишати так було не можна, адже довелося би постійно ту кістку вкорочувати. Тому медики вирішили зробити зовнішній протез, аби уникнути ускладнення ситуації та прискорити процес одужання пацієнта.

Завдяки остеоінтегрованому протезу Станіслав зможе відчувати рідну землю, захищаючи яку він втратив обидві ноги.

«Такого в підручниках немає!»: Чернівецькі лікарі перейняли досвід австралійського колеги і тепер роблять унікальні операції військовим, рятуючи їх кінцівки. чернівці, имплант, остеоінтеграція, протез, протезування

Сім разів відміряй, а один – відрізай!

Завідуючий травматологічного відділення даного медзакладу (він також попросив не називати його прізвища – авт.) розповів нам, що військові у госпіталях стикаються з великою проблемою: їм одразу пропонують ампутацію кінцівок.

Там лікарі працюють згідно протоколів, – коментує ортопед – травматолог. – А ми вважаємо, що кінцівками не можна “розкидатися”, їх потрібно зберігати!

Лікар розповів, що бійці після поранення проходять кілька етапів, починаючи зі стабілізації стану на лінії фронту і закінчуючи завершальною стадією одужання – їх медичним закладом, де захисники після операції проходять реабілітацію.

Найпростіший спосіб, що робити з ногою після важкого вогнепального поранення – це її відрізати. Тому саме цей варіант пропонують пораненим на всіх етапах медичної допомоги. У нас заключна інстанція, коли практична медицина вже безсила і не може нічим допомогти, – каже герой матеріалу. – А ми робимо реконструкції – оперативні втручання на опорно – руховий апарат!

На прикладі одного з пацієнтів лікар розповів, що бійцю всюди казали, мовляв, у нього немає жодного шансу для врятування ніг. Але Чернівецькі медики застосували свій альтернативний варіант, і пацієнт вже успішно реабілітується після операції!

Як 300 років тому

Зі слів завідуючого відділенням, протези, які видає держава військовим, що залишилися без ніг, це вчорашній день. Такі незручні конструкції робили ще 300 років тому, використовуються вони й до сих пір. Але для декого це – справжнє знущання над людьми, через що вони їх викидають і ходять з милицями.

Саме з метою покращення життя українських захисників чернівецькі лікарі і запросили до себе фундатора остеоінтеграційного протезування Муньєда Аль Мудеріса з Австралії.

Нові імпланти – дороговартісні. На даний момент Чернівецький медичний заклад заборгував фірмі-виробнику імплантів 84 тисячі доларів за надання послуг.

Ми зробили людям добро, а тепер відчуваємо себе дуже незручно перед іноземцями, адже на початку нашої співпраці місцеві бізнесмени обіцяли з вирішенням фінансового питання, – каже завідуючий відділенням.

І все ж таки, головний ортопед – травматолог закладу сподівається на те, що новий вид протезування військових приживеться в Україні, і захисники зможуть отримувати необхідну допомогу, залишаючись жити з власними ногами!

Такого в підручниках немає! Це величезний досвід лікувального процесу!, – підвів підсумок нашої бесіди лікар, наголошуючи на необхідності остеоінтеграційного протезування в Україні.

Оксана Ковальова, журналістка, ВПО
Спеціально для БукІнфо (с)

Фото – авторки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*