Івано-Франківськ стає більш доступним для маломобільних людей

Івано-Франківськ стає більш доступним для маломобільних людей. івано-франківськ, брифінг, доступність, інвалідність, інфраструктура

Івано-Франківськ стає більш доступним для маломобільних людей. івано-франківськ, брифінг, доступність, інвалідність, інфраструктура

Івано-Франківськ має стати ще більше доступним. Про це 13 листопада говорили на традиційному брифінгу в міського голови Руслан Марцінківа. Як виявилось, наразі майже 200 місць у місті потребують пониження тротуарів для заїзду та виїзду маломобільних груп населення. Відтак, демонструючи фото, заступник директорка Департаменту інфраструктури та комунальної політики Назар Рогів розповів, як зазвичай облаштовували тротуари у Івано-Франківську до 2015-го року. На світлинах видно, що тоді для з’їзду та виїзду з проїжджої частини людей на візках було відведено не більше метра бордюрного каменю, покладеного на пішохідному переході під кутом 45 градусів.

«Коли ми почали займатися міською інфраструктурою у 2015-2016 роках, ми зробили такі методички для наших всіх підрядників. І перед роботою на об’єкті ми проводили такі методичні навчання, де на картинках візуалізації показували, як потрібно робити пониження, як робити перепади висоти між доріжками і між зеленими зонами. І це призвело до того, що це сьогодні такий типовий інфраструктурний елемент», – каже заступник директора інфраструктури та комунальної політики Назар Рогів.

Пониження комунальники планують і на території, де облаштовані велосипедні доріжки. Також обов’язковим елементом, додає Назар Рогів, є тактильна плитка для людей з повною чи частковою втратою зору. Така плитка має рельєфні направляючі орієнтири. Тим часом радник міського голови, ветеран російсько-української війни, який під час бойових дій втратив кінцівку Юрій Гапончук за кілька місяців обстеження доріг Івано-Франківська, склав велику маршрутну карту. На ній військовослужбовець позначив проблемні маршрути, де людям на візках вкрай тяжко пересуватися. За словами Юрія Гапончука, таких необлаштованих місць без пониження є близько 2-х сотень. І це за маршрутами, якими найчастіше можуть пересуватися люди на візках.

«На сьогодні це є лікарні, різні заклади та підприємства. Ми визначили центр, від якого будуть прилягати маршрути. Перш за все це маршрути до лікарень: обласна лікарня, ЦМКЛ, на Матейки лікарня, на Сахарова, Залізнична лікарня, де люди зараз найчастіше потрапляють і лікуються. Хочу звернутися до тих закладів, які не мають змоги прийняти відвідувачів з інвалідністю, поставте себе на їх місце і прийміть, і зробіть правильні висновки», – зазначив радник міського голови, ветеран російсько-української війни Юрій Гапончук.

У Івано-Франківську також є вже облаштовані пониження, які потребують доопрацювання. Кожен зайвий сантиметр бордюру – це неможливість виїхати на візку людині з інвалідністю. Їх підрядники повинні будуть понизити згідно технічних норм.

«Ми почали цю роботу давніше ще робити. Зараз добре, що визначили ті самі ключові роботи, те, що ми ще цього року встигнемо зробити по певних тих маршрутах. Більшість робіт заплановано вже на наступний рік. Тому що це достатньо великий обсяг робіт. Найголовніша проблема – це відсутність підрядників і відсутність робітників, які можуть це робити. Це не просто. На кожне перехрестя, на кожне пониження потрібно декілька днів попрацювати інтенсивно. Будуть труднощі, але це треба зробити і це треба максимально контролювати», – зазначив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Питання доступності, додає Руслан Марцінків у громаді, на сьогодні стоїть на другому місці після підтримки захисників. А тому вже з наступного року, згідно маршрутної карти, яку склав ветеран, місто активно продовжить роботи із пониження.

Прес-служба

Офіційний сайт міста Івано-Франківська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*