Кіровоградська РДА та Олександрійський МВК звітували на обласному комітеті доступності

Кіровоградська РДА та Олександрійський МВК звітували на обласному комітеті доступності. кіровоградський район, олександрія, доступність, обмеженими фізичними можливостями, інвалід, ground, outdoor, wheel, person, tire, bicycle, bicycle wheel, land vehicle, bike, vehicle. A bicycle parked on a sidewalk

Під час засідання обласного комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, що відбулося під керівництвом начальника управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторії Кулькової, про стан виконання заходів із забезпечення доступності учасників наради поінформували представники Кіровоградського району та міста Олександрії.

У Кіровоградському районі на сьогодні проживає 1200 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з яких 76 чоловік пересуваються у візках.

Як виявляється, лише у 6 сільських радах району встановлені пандуси, з яких 3 не відповідають встановленим вимогам. Ще до 9 адміністративних будівель інваліди-візочники взагалі не можуть потрапити самотужки, адже там пандусів немає.

Зазначена проблема стосується й закладів торгівлі та об’єктів соціальної інфраструктури, частина з яких не обладнана пандусами і кнопками виклику.

Значно кращою є ситуація з навчальними закладами. Усі 30 шкіл району мають засоби безперешкодного доступу громадян.

Стосовно Олександрії, то тут на сьогодні проживає 5859 інвалідів, з яких 1429 з обмеженими фізичними можливостями.

З метою забезпечення доступності для зазначеної категорії осіб, у 2017 році було введено в експлуатацію чотири об’єкти громадського призначення, три з яких обладнано пандусами, та один – кнопкою виклику і підйомником.

Також було поновлено базу даних по всіх інвалідах-візочниках (132 особи), які проживають у багатоквартирних будинках. По всіх об’єктах проведені обстеження та надані пропозиції щодо можливості облаштування їх стаціонарними засобами доступності. Наразі, у 33 із 99 таких будинків в Олександрії встановлено відповідні засоби доступності.

Окрім того, на двох регульованих пішохідних переходах в Олександрії встановлено спеціальні звукові пристрої – для людей з вадами зору.

На залізничному та автовокзалі міста встановлено пандуси і спеціальні маячки для інвалідів. Державні установи, будівлі медичних закладів, усі дошкільні заклади, інші соціальні об’єкти, а також 90 відсотків закладів торгівлі обладнані пандусами і кнопками виклику.

У місті також працює служба соціального таксі, що з початку року надала послуги з перевезення 72 інвалідам.

Офіційний веб-сайт Кіровоградської обласної державної адмiнiстрацiї

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*