Місцева влада має три місяці на вирішення питань безбар’єрності людей з інвалідністю

Місцева влада має три місяці на вирішення питань безбар’єрності людей з інвалідністю. сумщина, безбар'єрність, доступність, пандус, інвалідність, person, human face, sitting, clothing, man, indoor, suit. A group of people sitting in a chair

Таке завдання дав очільник Сумщини Микола Клочко під час засідання колегії облдержадміністрації

Голова облдержадміністрації доручив всім відповідальним структурам та керівникам на місцях у визначений термін провести ретельне обстеження об’єктів соціальної сфери, медицини, освіти, культури тощо та перевірити стан пристосування установ і приміщень до потреб людей з особливими фізичними можливостями. Зокрема на вирішення питань доступності людей з інвалідністю до об’єктів житла, соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури області Микола Клочко дав місцевій владі тримісячний термін та закликав підійти до вирішення проблеми з повною відповідальністю.

«Люди з особливими потребами обмежені у можливостях, але вони мають рівні з усіма права, тому даю доручення всім відповідним структурам провести роботу», – наголосив він.

За словами очільника області, у подальшому жоден об’єкт на Сумщині не може бути введеним в експлуатацію без наявності пандуса, що обов’язково має відповідати всім будівельним нормам. Конкурси на здійснення перевезень, зокрема в громадському транспорті, потрібно також проводити з додатковою вимогою наявності маршрутів для людей з особливими потребами. Микола Клочко також закликав громадськість зайняти більш активну позицію і повідомляти про факти відсутності або порушень умов доступності для зазначеної категорії людей на території області.

У своїй доповіді тимчасово виконуючий обов’язки начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Олег Кривцов наголосив на необхідності зробити роботу комітетів доступності більш ефективною, а не формально підходити до своїх обов’язків. Окрім того вирішення проблеми доступності залежить від підвищенні рівня дисципліни і відповідальності проектних організацій та будівельників під час відповідних робіт.

Відеозапис засідання колегії 7 лютого 2017 року

Сумська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*