На засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп прозвітували про виконання заходів щодо безбар’єрності у 2021-2022 роках (ФОТО)

На засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп прозвітували про виконання заходів щодо безбар’єрності у 2021-2022 роках (ФОТО). київська область, засідання, звіт, комітет забезпечення доступності, інвалідність

На засіданні Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп прозвітували про виконання заходів щодо безбар’єрності у 2021-2022 роках. київська область, засідання, звіт, комітет забезпечення доступності, інвалідність

1 березня в Київській ОВА відбулося засідання Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп. У заході взяли участь представники структурних підрозділів Київської обласної державної адміністрації та громадських організацій, що опікуються питаннями безбар’єрності в регіоні.

Під час засідання комітету його учасникам презентували Альбом безбар’єрних рішень – довідника зі створення інклюзивного простору. Це практичний посібник для проєктувальників та архітекторів публічного простору про побудову безбар’єрного середовища. У ньому зібрані рекомендації та приклади, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема й батьків із маленькими дітьми, людей старшого віку, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Альбом безбар’єрних рішень передано районним військовим адміністраціям та територіальним громадам області для обов’язкового використання у проєктах будівництва, відбудови, реконструкції об’єктів житлового фонду та комунального господарства.

Представники Департаменту містобудування та архітектури КОВА прозвітували про хід виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору у 2021-2022 роках. Вони зазначили, що попри війну та воєнний стан, минулого року Київська ОВА здійснювала моніторинг безбар’єрності. А саме фахівці обстежили будівлі, де проживають евакуйовані (гуртожитки, модульні містечка), адміністративні будівлі, об’єкти соціальних послуг, центри зайнятості, банки, пошти тощо.

Крім того, у жовтні-листопаді 2022 року для районних адміністрацій та територіальних громад провели 12 семінарів щодо питань забезпечення безбар’єрності та універсального дизайну в Київської області.

Також у ході засідання комітету проговорили підготовку пропозицій до Плану заходів Київської ОВА на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

Учасникам акцентували увагу, що Планом заходів на 2023-2024 роки передбачено проведення відповідних будівельних або ремонтних робіт відповідно до вимог універсального дизайну в таких закладах:

– охорони здоров’я;

– освіти;

– ЦНАПах та адмінбудівлях територіальних громад та РВА;

– туристичних локаціях;

– спортивних об’єктах;

– закладах культури;

– приміщеннях територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

За підсумками засідання комітету структурні підрозділи та громадські організації готують свої пропозиції та рекомендації для внесення до Плану заходів КОВА на 2023-2024 роки щодо створення безбар’єрного простору в області.

Київська обласна військова адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*