Результати безвиїзного моніторингу стану забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадських приймалень державних установ

Результати безвиїзного моніторингу стану забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадських приймалень державних установ. громадська приймальня, державна установа, доступність, моніторинг, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

Здійснено безвиїзний моніторинг стану забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення громадських приймалень Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі – Держпродспоживслужба), Державного агентства водних ресурсів України (далі – Держводагентство), Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ), Національного агентства України з питань державної служби (далі – НАДС).

З’ясовано, що приміщення громадських приймалень частково відповідають вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України від 30.11.2018 № 327 (далі – ДБН).

Зокрема, на вході до приміщень Держпродспоживслужби та НАДС наявні шорсткі сходи, однак вони не обладнані поручнями з обох боків та не мають контрастного маркування. Також контрастне маркування сходів відсутнє на вході до приміщення НСЗУ.

На вході до приміщень НАДС та НСЗУ, а також у самих приміщеннях НАДС, НСЗУ та Держводагентства відсутні пандуси, які б відповідали вимогам доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Пандус із відповідним кутом нахилу наявний при вході до приміщення Держпродспоживслужби, однак на ньому відсутні поручні з обох боків.

На прилеглій території до Держводагенства наявні відокремлені місця для паркування транспортних засобів осіб з інвалідністю. Водночас, при вході до приміщення Держводагентства відсутня кнопка виклику персоналу.

У всіх громадських приймальнях відсутні тактильні таблички з назвою та графіком роботи, які мають бути розміщені праворуч від входу в будівлю на видному місці. Також відсутні тактильні таблички із номерами кабінетів та їх призначенням всередині приміщень.

Дверні отвори в громадських приймальнях достатньо широкі для проїзду крісла колісного, однак в приймальні Держводагентства відсутнє контрастне маркування прозорих дверних конструкцій.

У приміщеннях Держводагентства та Держпродспоживслужби наявні ліфти, але вони не оснащені сигналами звукового супроводу та тактильними елементами дублювання позначень поверхів.

Санітарно-гігієнічні приміщення у всіх приймальнях не відповідають вимогам доступності та не адаптовані для потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.

За результатами моніторингу підготовлено звіти та направлено акти реагування з метою усунення перешкод для відвідування особами з інвалідністю та іншими маломобільними групами населення громадських приймалень Держпродспоживслужби, Держводагентства, НСЗУ та НАДС.

Держводагентством враховано рекомендації, надані Уповноваженим
за результатами проведення моніторингу, та оперативно вживаються заходи
з метою усунення виявлених недоліків, зокрема вже обладнано з’ємний пандус для використання всередині будівлі та прилеглу до адміністративної будівлі територію облаштовано бетонними напівсферами, що дало можливість вільного пересування осіб з інвалідністю на колісних візках.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*