Новострілищанська громада отримала спеціалізований автомобіль для перевезення людей з інвалідністю (ФОТО)

Новострілищанська громада отримала спеціалізований автомобіль для перевезення людей з інвалідністю (ФОТО). новострілищанська отг, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Новострілищанська громада отримала спеціалізований автомобіль для перевезення людей з інвалідністю. новострілищанська отг, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Відтепер у Новострілищанській громаді люди з інвалідністю зможуть скористатися послугою «соціальне таксі» та з комфортом дістатися до потрібного їм місця: підприємств, установ і організацій різної форми власності та підпорядкування, банківських установ, поліклініки, на взяття участі в культурно-масових заходах, які проводяться в регіоні, на державні свята, на навчання, до відділень реабілітації тощо.

Спеціальний мікроавтобус призначений для транспортування людей у візках та їх супроводжуючих. Він укомплектований пасажирським підіймачем, що керується дистанційним пультом і перехідним містком для зручності.

Основні технічні параметри відповідають директивам безпеки ЄС. Про це інформують у департаменті соціального захисту населення Львівської ОДА.

Придбали автомобіль в межах Урядової програми, учасником якої стала громада. Основний критерій вибору громад для участі у програмі – прийняте рішення органу місцевого самоврядування про створення служби перевезень. Зокрема, 21 березня 2019 року при КУ «Центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) було створено службу перевезень «Соціальне таксі».

«У сучасних умовах децентралізації, утворення об’єднаних територіальних громад має супроводжуватися розвитком системи надання соціальних послуг у цих громадах за місцем проживання людини, без вилучення її зі звичного середовища проживання та запровадження інноваційних послуг, зокрема, для дітей та осіб з інвалідністю. Основне завдання об’єднаної громади – дійти до кожної людини, не залишити її без уваги та своєчасно допомогти, – розповіла директор департаменту соціального захисту Львівської ОДА Наталя Кузяк. – З метою розвитку соціальних послуг в територіальних громадах для людей з інвалідністю Урядом з 2018 року запроваджено програму придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення дітей та осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату».

Як наголосила керівник департаменту, ця програма є вкрай важливою для усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з інвалідністю, особливо людей на візках. На цілі програми у Державному бюджеті України на 2019 рік були передбачені кошти у сумі 30 млн грн. Постановою Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 № 189 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для придбання таких автомобілів.

Зазначеним порядком передбачається закупівля Фондом соціального захисту інвалідів спеціально обладнаних автомобілів для забезпечення перевезення осіб з інвалідністю виконавчими органами міських рад (крім міст, що є обласними центрами, та міст обласного значення), сільських, селищних рад об’єднаних територіальних громад.

Департамент соціального захисту населення, Прес-служба ОДА

Львівська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*