Пресреліз: Доступні та недоступні будівлі Сум з’явились на карті всеукраїнського мобільного додатку “TosMap”

Пресреліз: Доступні та недоступні будівлі Сум з’явились на карті всеукраїнського мобільного додатку “TosMap”. го доступно ua, суми, карта доступності, мобільний додаток tosmap, моніторинг

Пресреліз: Доступні та недоступні будівлі Сум з’явились на карті всеукраїнського мобільного додатку “TosMap”. го доступно ua, суми, карта доступності, мобільний додаток tosmap, моніторинг

ГО “Бюро правничих комунікацій” домовились про співпрацю з представництвом ГО “Доступно UA” щодо наповнення інтерактивної карти доступності та мобільного додатку “TosMap” локаціями міста Суми. Відтак, перевірені у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми” локації нанесені на карту та розміщені у мобільному додатку “TosMap”. На сьогоднішній момент оприлюднено 11 локацій, моніторинг яких був проведений командою проєкту (будівлі медичних закладів, магазинів, поштових відділень, аптек).

Як розповіла координаторка проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми” Марина Носаченко, анкети для включення сумських локацій заповнили на основі висновків моніторингу доступності медичних закладів, які наша організація проводила у лютому цього року, а також висновків перевірки доступності магазинів, торгових центрів та аптек.

“Наразі ми передали авторам додатку 11 анкет і продовжуємо працювати над визначенням доступності інших будівель в місті. Найближчим часом проведемо моніторинг центральної частини міста і розмістимо відповідні локації в додатку. Ми закликаємо сумчан долучатись до цього процесу, адже це – інструмент впливу на створення доступного середовища.”

На широкий загал додаток “TosMap” презентували у березні. Його автори – команда ГО “ДоступноUA”.

Як розповів керівник проєкту “Мапа доступності міст України” Денис Заєць, ще в 2015 році команда “ДоступноUA” розпочала свою діяльність саме з перевірок локацій на доступність. Перевіряли за п’ятьма критеріями – доступність входу, вбиральні, зручність усередині, привітність персоналу та загальні враження. Спочатку результати перевірок публікували у Фейсбуці, потім – на сайті. А рік тому з’явилося бачення мобільного додатку, і команда взялась за його реалізацію.

Нині на мапі доступності 25 українських міст, де вже є більше 400 локацій. Особливість сервісу – різноманітність фільтрів, де кожен знайде зручну для себе локацію: люди на візках, люди з дітьми та візочками та всі представники маломобільних груп населення, адже головне призначення додатку – допомогти зорієнтуватися в українських містах та знайти безбрар’єрні локації для себе, сім’ї, знайомих. Протягом року його розробники планують збільшити кількість локацій більше, ніж вдвічі за рахунок як створення мап у нових містах, так і розвитку вже існуючих. Умова наповнення додатку – якісно проведена перевірка та фіксація її результатів.

“Насправді це дуже просто. За нашими підрахунками, людина витрачає до 15 хвилин часу на одну локацію. Потрібно зробити кілька фото (вхід, вбиральня, зручність всередині, наявні елементи доступності: поручні у вбиральні, для людей з маленькими дітьми як сповивальний столик, дитячий стільчик тощо), зробити заміри (ширина вхідного проходу, до вбиральні, кут нахилу пандуса, якщо є) та відмітити можливі бар’єри на шляху. Все, що вам знадобиться – це телефон (зробити фото та за допомогою спеціальних додатків виміряти кут нахилу) і рулетка, – розповів Денис Заєць.

Поки що відомості про локацію від громадян додаються адміністраторами додатку на підставі анкет. Втім, каже Денис Заєць, команда працює над функцією додавання локацій через мобільний додаток. Люди зможуть долучати локації самостійно.

Подальша співпраця ГО “Бюро правничих комунікацій” з ГО “Доступно UA” у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян” до адвокації системних змін у сфері доступності м.Суми”, зокрема у наповненні додатка “TosMap” продовжиться.

Протягом 2020 року у рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м.Суми”, що реалізується в обласному центрі в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні , відбудеться ще 6 моніторингів доступності. Його результати стануть внеском ГО “Бюро правничих комунікацій” для розширення мобільного додатку.

Встановити додаток можна за посиланнями

GooglePlay: https://play.google.com/store/apps/details?id=ua.dostupno

App Store: https://apps.apple.com/ua/app/tosmap/id1500324398?l=uk

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*