“Мріяли сісти за кермо”: в Україні з’явились автошколи для людей з інвалідністю (ВІДЕО)

“Мріяли сісти за кермо”: в Україні з’явились автошколи для людей з інвалідністю (ВІДЕО). київ, автошкола, водій, посвідчення, інвалідність

“Мріяли сісти за кермо”: в Україні з’явились автошколи для людей з інвалідністю. київ, автошкола, водій, посвідчення, інвалідністьАвтошкола / 5 канал

Рівні можливості на дорозі. В Україні з’явились автошколи для людей з інвалідністю. Тепер вони можуть отримати посвідчення водія у п’яти містах України. Київська інклюзивна автошкола вже випустила перших водіїв. Журналістка “5 каналу” Каріна Шевченко дізнавалася більше.

Олена завершує своє навчання у столичній інклюзивній автошколі. Чотири роки тому втратила ліву руку в ДТП, нині у неї протез. Однак, вправно керує авто й однією рукою.

“Після ДТП і в мене був дуже великий страх їздити. А психологи коли працювали зі мною закордоном, то вони сказали: самим потрібно сісти за кермо, відчути і тоді пройде цей ваш страх. Ну і вони були праві, в мене він пройшов. Керую однією правою, ну легко все. Мені на автоматі взагалі все дуже круто їхати”, – розповідає учениця автошколи для людей з інвалідністю Людмила Омельченко.

Жінка при надії, але навіть зараз страху водіння немає, чекає фінальних іспитів, уже придбала собі спеціально обладнане авто.

“Я вже дуже впевнено, я вже виїжджала в місто в Київ по Хрещатику – кайфую, дуже круто”, – каже учениця автошколи для людей з інвалідністю Людмила Омельченко.

Свої навички демонструє на автомайданчику Ірина. У неї – п’ятнадцять років водійського досвіду, однак у 2017-му пересіла на крісло колісне, через аутоімунне захворювання не може ходити. Нині опановує керування спеціально обладнаним авто.

“З тих пір, як я перестала ходити, я мала мрію сісти за кермо, почати більш життя не приковане до візка. Дуже впевнено, дуже зручно, я б добавила ще й щасливою, тому що маю можливість кермувати”, – зазначає учениця автошколи для людей з інвалідністю Ірина Іванченко.

Незабаром Ірина забере нове посвідчення водія, та зізнається, попри любов до швидкості, вона уважна водійка.

“Я кермую з обережністю, тому що насамперед я турбуюсь за оточуючих. але мать коли буде пряма дорога без перешкод, то трішки погазую”, – каже учениця автошколи для людей з інвалідністю Ірина Іванченко.

Столичну інклюзивну автошколу створили на базі Національної Академії внутрішніх справ. Спочатку учні вивчають теоретичну частину, після іспитів опановують водіння – лише тоді можуть отримати посвідчення. У школі є два спеціально обладнаних автомобілі.

Це авто обладнане автоматичною коробкою передач, для водіїв з обмеженими можливостями тут встановлений важіль, який відповідає за прискорення та гальмування, керувати ним можна руками.

“Є одна машина коробка автомат, друга машина механіка. на автоматі можна їздить, єслі токо руки работають, Руки обязательно мають бути. Заводимо машину, от якщо нога не працює – працює ручка: от сюди тормоз, сюди газ. Вижати щеплення – треба потягнути ричаг. Вижали – включили передачу”, – каже інструктор із практичного водіння транспортних засобів Михайло Гайлевченко.

Віталій через травму вже шістнадцять років на кріслі колісному. Чоловік – один із ініціаторів створення таких автошкіл, тому радіє, що має можливість опанувати кермо.

“Ми три роки тому з офісом першої леді зустрічались, я повідомив про цю проблему. Ми запропонували рішення і ось через три роки воно стало реальним”, – каже учень автошколи для людей з інвалідністю Віталій Пчьолкін.

Щоби тримати міцно кермо, купив собі спеціальне оснащення.

“Воно кріпиться за рахунок такого кріплення і дозволяє вставляти руку і таким чином, надійно утримувати руль і ось таким чином обертати кермо”, – зазначає учень автошколи для людей з інвалідністю Віталій Пчьолкін.

До цього часу люди з інвалідністю не мали змоги навчатися керувати автівкою. Проте вже в липні з’явилися такі автошколи, їх створили в межах ініціативи першої леді “Без бар’єрів” на базі Міністерства Внутрішніх Справ України.

“Враховуючи сучасний стан війни, враховуючи те що, велика кількість наших колег громадян отримали поранення. Інші ушкодження здоров’я, на сьогоднішній день, ми за ініціативу МВС підтримали цю ініціативу і отримали дозвіл на навчання водіїв які мають саме такі ушкодження, тобто осіб з інвалідністю”, – наголошує перший проректор Національної академії внутрішніх справ Станіслав Гусарєв.

У столичній інклюзивній автошколі учні, які приїхали на навчання у Київ з інших міст, можуть проживати у гуртожитку та харчуватися в академії. Навчання коштує 9 тисяч гривень. Нині в Україні вже п’ять таких шкіл: крім Києва, у Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львові та Дніпрі.

Каріна Шевченко, Валентин Стрельцов

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*