Львів доступний. Як повідомляє Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, за статистикою 30% населення входять до групи маломобільних груп населення. Це всі літні люди, всі особи з інвалідністю, особи з малими дітьми на візочках, і навіть особи з валізами, вважаються маломобільними групами населення. Тому у забезпечення комфортних умов у пересуванні таких осіб у Львові напрацьовано і реалізовується багато ініціатив, як у частині облаштування відповідної інфраструктури, так і в придбанні низькопідлогового транспорту. Однак, 28 травня, депутати Львівської міської ради не підтримали ухвал, які дозволяють місту рухатися в цьому напрямку, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.
«Щоб забезпечити зручність для маломобільних груп виникає два питання — наявність відповідної інфраструктури і громадського транспорту. Щодо інфраструктури, то, наприклад, пл. Двірцева облаштована з дотриманням принципів інклюзивності.
Щодо транспорту, то Львів закуповує новий рухомий склад — низькопідлоговий. Так, ми вже на завершенні щодо отримання усієї партії з 50 нових тролейбусів. А це забезпечить 70−80% низькопідлогових тролейбусів.
Паралельно, маємо проекти на реконструкцію контактної мережі на вул. Стрийська, вул. Зелена і вул. Тролейбусна. Ця мережа знаходиться в аварійному стані і приблизно років 40 не ремонтувалася. Тому, потрібно все оновити, щоб нові тролейбуси якісно і швидко курсували. Адже тролейбуси у нас є, а мережі нема”, — розповідає Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За його словами, також місто закупили 215 нових низькопідлогових автобусів, і ще 100 буде придбано. Вже триває тендер, і наступного року місто отримаємо всі 100 автобусів. Проте, для цього дуже важливо збудувати автобусне депо, де можна буде розмістити новий транспорт.
Дизайн трамвайного вагона КТ4SU-КПВ-Lv (один з можливих варіантів модернізації)
«Єдине, де ми ще не можемо так масштабно забезпечити інклюзивність — це трамваї. Нові, низькопідлогові трамваї дуже дорогі. Один трамвай коштує 1,8 млн євро. У нас загалом зараз є 130 трамваїв. На сьогоднішню мережу потрібно 120 трамваїв. Щодня у нас курсує 87 трамваїв, і з них лише 9 — низькопідлогові.
Однак зараз триває тендер на придбання 10 нових низькопідлогових трамваїв.
Проте, залишається питання, а що зробити з цими 100 трамваями, які маємо, щоб вони були доступні для маломобільних. Так, за результатами дворічної роботи, з огляду на досвід наших європейських колег, можна провести реконструкцію наявних трамваїв із встановлення у них низькопідлогової вставки. Тобто береться існуючий трамвай, для нього замовляється новий кузов, нові візки, сидіння та ін, і облаштовується низькопідлогова вставка. І це дозволить комфортно перевозити всі групи населення.
Що важливо, ця реконструкція буде значно дешевша, ніж придбання нового трамвая. Таким чином за декілька років можна привести до відповідного стану всі трамваї, повністю їх відремонтувати.
Для реалізації всіх цих напрацювань — реконструкція трамваїв, реконструкція тролейбусної мережі, будівництво автобусного депо, планувалося взяти кошти під програму оновлення громадського транспорту, яка іде по всій країні, під державні гарантії. Це співпраця з Європейським інвестиційним банком.
Це бачення було сформоване в ухвалах, які розглядали на минулій сесії. Та, на жаль, їх не підтримали. Натомість альтернативних рішень у сесійній залі не пропонувалось”, — наголосив Андрій Білий.
Нагадаємо, 28 травня сесія Львівської міської ради не підтримала ухвалу «Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради у 2020 році з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань ЛКП „Львівелектротранс“ у рамках проекту „Міський громадський транспорт України“ у тому числі для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові», та аналогічну ухвалу «Про надання місцевої гарантії Львівської міської ради у 2020 році з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань ЛКП „Львівавтодор“ у рамках проекту „Міський громадський транспорт України“ у тому числі для протидії наслідків поширення вірусної інфекції COVID-19 у м. Львові».
Ухвалами передбачалося залучення коштів Європейського інвестиційного банку для ремонту трамвайних вагонів з модернізацією (переобладнанням) для забезпечення перевезення пасажирів з інвалідністю, та для будівництва автобусного депо на вул. Вернадського, і реконструкції тролейбусної контактної мережі (вул. Зелена, вул. Стрийська, вул. Тролейбусна), а також капітального ремонту кабельних ліній напругою 600 В постійного струму (фідери) від тягової підстанції № 6 до площі Митної та вул. Личаківської.
Залучення коштів для реалізації цих проектів відбувається шляхом підписання угоди про передачу коштів позики між Міністерством інфраструктури України, Міністерством фінансів України, Львівською міською радою та ЛКП «Львівелектротранс» та ЛКП «Львівавтодор».
відео: Андрій Андрух