Після скандалу, коли співробітники угорської авіакомпанії Wizz Air зняли з рейсу українця з ампутованою ногою, перед нами постало кілька важливих питань.
Нагадаємо, 10 липня зʼявилася інформація, що громадянина України з ампутованою ногою примусово зняли з рейсу Тель-Авів – Варшава. Чоловік не міг сидіти на своєму місці через протез. Пасажир простояв у кутку літака півтори години, а згодом впав і пошкодив руки. Екіпаж заявив, що «він поводився неадекватно і був змушений покинути рейс». Після інциденту у Wizz Air пояснили ситуацію та публічно попросили вибачення.
Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що громадянина України, з яким трапився інцидент, звати Олександр і він ніколи не служив в лавах ЗСУ та не є ветераном. Інвалідність чоловік отримав внаслідок ДТП багато років тому. Але йому надали допомогу та посадили на інший рейс.
Компанія «Active Group» провела опитування про ставлення українців до проблеми транспорту для людей з інвалідністю. Людей запитали, чи пристосований український транспорт для людей з інвалідністю (зокрема з ампутованими кінцівками). 37,8% опитаних відповіли “зовсім ні”, ще 42,8% —”більшою мірою ні”.
Також українців запитали, чи потрібно адаптувати транспорт для маломобільних груп людей (зокрема для осіб з інвалідністю). На це 63,9% опитаних відповіли, що так, це першочергове завдання. 30,1% вважають, що адаптувати треба, але це можна відкласти.
Дослідження проведено компанією Active Group за допомогою онлайн панелі SunFlower Sociology методом самозаповнення анкет громадянами України віком від 18 років. Вибірка: 600 анкет (репрезентативна за віком, статтю та регіоном України). Період збирання даних: 15 липня 2023 р. Теоретична похибка при довірчій імовірності 0,95 не перевищує 4%.
Тарас Галушко