“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). хмельницький, доступність, незрячий, тротуар, інвалідність

“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю. хмельницький, доступність, незрячий, тротуар, інвалідністьНезрячий хмельничанин йде тротуаром Хмельницького Фото: Суспільне Хмельницький

У Хмельницькій громаді зареєстровані 448 жителів з порушенням зору. Будь-які ямки на тротуарах для таких людей стають бар’єром, розповіла голова Хмельницької територіальної організації УТОС Надія Крищук. У Хмельницькому потреби людей з інвалідністю враховують, але ремонтні роботи відбуваються не так швидко, як планувалось, каже заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок, повідомляє Суспільне.

Хмельничанка Олена Белінська від народження не бачить. Понад сорок років, розповіла, ходить вулицею Будівельників на роботу. Нині, йде тротуаром з іншого боку дороги, бо той, до якого звикла, ремонтують.

“Ями були там великі. Не знаю, чи вони зараз там є, бо я не бачу. Там у нас одна жіночка незряча впала в яму та руку зламала”, — розповідає Олена Белінська.

Незрячий хмельничанин Віктор Волошин випробовує відремонтовану ділянку тротуару. Говорить, яким він буде після завершення робіт.

“На спусках має бути тактильна плитка, щоб ми могли відчути перехід, і плавний спуск на вулицю, безбар’єрний. І підйом так само плавний, коли йдеш прямо”, — каже Віктор Волошин.

Олена Белінська каже: той тротуар, яким нині доводиться ходити – незручний.

“Тут люки, машин повно, якісь піддони лежать, залізяки, дуже важко ходити”, — пояснює жінка.

“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю. хмельницький, доступність, незрячий, тротуар, інвалідністьНезрячі хмельничани з тростинками йдуть тротуаром Хмельницького на роботу. Фото: Суспільне Хмельницький

Олена Белінська і Віктор Волошин працюють на учбово-виробничому підприємстві Українського товариства сліпих. Тут розташована і територіальна організація товариства, яку, за словами її голови Надії Крищук, щодня відвідують люди з порушеннями зору. Таких, каже, у громаді 448, з них – 270 у Хмельницькому. Говорить про їх потребу в відремонтованому тротуарі.

“Будь-які ямки, будь-які тріщини вже створюють для нас бар’єр. Особливо для людей незрячих, які користуються тростиною. Тростина не дає правильного відображення простору. Нам потрібно, щоб усе було ідеально, рівненько”,— розповідає Надія Крищук.

Надія Крищук каже, на ремонт тротуару, яким іде до роботи, чекала кілька років.

“Ми досить давно порушили питання доступу людей з інвалідністю по зору до самого приміщення УТОС. І в цьому році розпочався ремонт тротуару, тому що проєкт розрахований на всю дорогу”, — розповідає Надія Крищук.

“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю. хмельницький, доступність, незрячий, тротуар, інвалідністьНа одній з вулиць Хмельницького розпочали ремонт тротуару для людей з інвалідністю. Фото: Суспільне Хмельницький

Чому раніше не розпочали ремонт цього тротуару розповів заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок.

“Розробили проєкт ще у 2019 році, але COVID-19, початок великої війни не давали можливості нам його реалізувати. Цього року, попри суттєву економію коштів, все-таки знайшли можливість зробити тротуар, але не капремонт всієї дороги, як планувалося, поки що тільки капремонт тротуару”, — розповідає Василь Новачок.

Про доступність хмельницьких вулиць для людей з інвалідністю, яких у громаді живе понад 65 тисяч, третина з яких – маломобільні, розповів голова обласної громадської організації людей з інвалідністю Анатолій Савчук.

“Якщо порівнювати з містами з аналогічною кількістю людей в Україні, то, звичайно, Хмельницький рухається вперед. Ми спостерігаємо, як знижується бордюрний камінь на переходах, як вкладається тактильна плитка для людей, які мають поганий зір, або взагалі тотально незрячі”, — розповідає Анатолій Савчук.

“Тротуари без бар’єрів”: наскільки Хмельницький доступний людям з інвалідністю. хмельницький, доступність, незрячий, тротуар, інвалідністьУ Хмельницькому роблять тротуари без бар’єрів. Фото: Суспільне Хмельницький

Як враховують потреби людей з інвалідністю при ремонтах доріг і тротуарів у Хмельницькому розповів заступник міського голови Василь Новачок. Зокрема, говорить, як роблять тротуар на вулиці Будівельників, яким щодня ходять люди з порушенням зору.

“Конфігурація тротуару погоджена з УТОСОМ, слабозорими людьми. Будь-які роботи капітального чи поточного ремонту обов’язково робляться з урахуванням людей з інклюзією. Так, час від часу будівельні організації виконують його не зовсім якісно, і через те, суть того об’єкта може втратитися. Але, якщо виконують не якісно, то потім, відповідно, і переробляють”, — розповідає Василь Новачок.

Завершити ремонтні роботи тротуару на вулиці Будівельників, за словами Василя Новачка, планують до середини цього літа.

Ярослава Антошевська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*