У Києві відбулася конференція “Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей” (АУДІО)

У Києві відбулася конференція “Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей” (АУДІО). київ, доступність, конференція, музей, інклюзія, cartoon, design, abstract, graphic, screenshot, internet, clipart, sign, vector graphics. A close up of a sign

У Києві відбулася конференція “Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей” (АУДІО). київ, доступність, конференція, музей, інклюзія

У Києві 28 січня відбулася Всеукраїнська конференція “Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей”. Про створення доступного середовища і доступних послуг в ефірі UA:Радіо Культура в програмі “Культура.Live” розповіла старша наукова співробітниця Педагогічного музею України Кіра Степанович.

Ведучі:

Василь Шандро, Олена Гусейнова

Кіра Степанович говорила про те, що 28 січня відбулася важлива подія, яка стосувалася основних проблем, які є в музеї та його доступності.

“На конференції ми обговорили те, що робиться в музеях, з якими проблемами ми стикаємося. Поговорили з представниками громадських організацій та вищих навчальних закладів. Майже всі музейники стикаються з браком підготовки роботи з людьми з особливими потребами”, — сказала Степанович.

За словами старшої наукової співробітниці Педагогічного музею України, музей в будь-якій країні є потужним інформаційним, освітнім та культурний центром.

“Адаптувавши музей і розширивши його аудиторію, більше людей може сприйняти та отримати необхідну інформацію. Постає питання і фізичної доступності музеїв, в яких часто є дуже багато сходинок, а ліфтів немає. У багатьох музеях така ситуація, тому що або вони знаходяться в приміщеннях, які є пам’ятками архітектури, або будівлях, які важко адаптувати”, — зауважила Степанович.

Кіра Степанович додала, що є категорія відвідувачів, які мають певні порушення, для яких не потрібно створювати спеціальних фізичних умов.

“Це категорія відвідувачів з психічними порушеннями, незрячі і слабочуючі люди. Інклюзія це не тільки пандуси і таблички шрифтом Брайля, це впершу чергу вміння працювати з такими людьми. У музею є можливості надати інформацію таким відвідувачам”, — повідомила Степанович.

Нагадаємо, що у межах роботи конференції “Інклюзія в музеї: простір рівних можливостей” обговорили доступність приміщень музеїв та експозицій для відвідувачів з інвалідністю, досвід роботи музеїв з такими відвідувачами, можливості для навчання музейних працівників та співпраця музеїв з недержавними організаціями.

Прослухати детальніше можете за посиланням

Фото — ФБ сторінка заходу

Українське радіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*