У Ковелі вдалось чимало зробити щодо створення зручностей для людей з інвалідністю

У Ковелі вдалось чимало зробити щодо створення зручностей для людей з інвалідністю. ковель, доступність, засідання, зручність, інвалідність, bicycle, ground, outdoor, wheel, bicycle wheel, land vehicle, bike, vehicle, sidewalk, tire. A person sitting on a bicycle

Питання виконання заходів щодо створення зручностей для осіб з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення знаходяться на постійному контролі комітету доступності. До його складу входять представники місцевих органів виконавчої влади та голови громадських організацій, що представляють інтереси людей з інвалідністю.

На черговому засіданні комітету доступності, під головуванням першого заступника міського голови Михайла Гетьмана, було розглянуто ряд питань щодо усунення недоліків за результатами обстежень.

Варто зазначити, що впродовж року на території Ковеля були введені в експлуатацію: автозаправний комплекс з пунктом сервісного обслуговування водіїв та пасажирів, АГЗП по вул. Варшавській, 1, офісне приміщення по вул. Театральній 13/1, магазин продовольчих та непродовольчих товарів по вулиці Незалежності, буд. 83. Ці об’єкти забезпечені засобами для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних категорій населення.

У вересні виконано роботи з влаштування пандуса з вулиці Театральної між будинками № 3 та № 5 на бульварі Лесі Українки та біля багатоквартирного житлового будинку № 11 на бульварі Лесі Українки, влаштовано пандус до вбиральні в парку ім. Тараса Шевченка.

Ремонт та належне утримання доріг до об’єктів громадського призначення у місті забезпечується в першочерговому порядку. За звітний період проведено ямковий ремонт дороги по вулиці Міцкевича біля ДНЗ № 1, виконано капітальний ремонт вулиці 40 років Перемоги до ДНЗ № 8, завершується капітальний ремонт вулиці Олени Пчілки, яка веде до Ковельського МТМО.

У лікувально-профілактичних закладах міста створено належні умови щодо безперешкодного доступу пацієнтів у вигляді пандусів. Існуючі – утримуються в належному стані та є повністю доступними для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Краї першої та останньої сходинки в лікувально-профілактичних закладах міста виділені контрастними лініями (яскраво-жовтим кольором).

На першому поверсі лікарні біля травматологічного пункту облаштовано санвузол з дотриманням вимог щодо забезпечення безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями.

У народному домі «Просвіта» проведено капітальний ремонт: встановлено розширені дверні полотна з розрахунком розмірів спеціалізованих інвалідних візочків, демонтовано дверні пороги, які утруднювали їх рух.

Здійснено ремонт в приміщенні дитячої художньої школи ім. Андроніка Лазарчука. Там існуючий пандус відповідає вимогам державних будівельних норм і стандартів.

Для безперешкодного доступу до ЗДО № 2 облаштовано пандус, для комфортного переміщення маломобільних груп для ЗЗСО № 8 придбано підйомник.

В управлінні соціального захисту населення виділені контрастними лініями (яскраво-жовтим кольором) краї першої та останньої сходинки підтримуються в належному стані; облаштований пандус на центральному вході управління повністю доступний для осіб з обмеженими фізичними можливостями; придбано переносний пандус для осіб з інвалідністю. Він знаходиться в територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) по вул. Нова, 9.

Під час розроблення містобудівної документації, видачі містобудівних умов і обмежень, проектування та будівництва нових будівель і споруд, при проведенні реконструкції існуючих, враховуються вимоги ДСТУ – НБВ.2.2-31:2011 «Настанови з облаштування будинків і споруд громадського призначення елементами доступності для осіб з вадами зору та слуху» щодо безперешкодного доступу до об’єктів житлово-комунального та громадського призначення осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

Питання виконання заходів щодо створення зручностей для осіб з обмеженими фізичними можливостями та виконання Програми забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення знаходяться на постійному контролі міської влади.

Софія Сагаль,
начальник управління
соціального захисту населення

Ковельська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*