Створили його на базі Гімназії №4. Це інтерактивний клас для навчання дітей основам безпеки.
Клас відремонтований з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Навіть вхід до класу відкривається легким доторканням руки. Є пандуси для дітей на кріслах колісних та мнемосхема для тих, хто має порушення слуху та зору.
Локація поділена на шість зон, де проходитимуть заняття. Проводитимуть їх лікарі, педагоги, поліцейські та рятувальники. Кожна зона тематично оформлена та має все необхідне для наочного вивчення правил безпеки.
23 серпня діти мали можливість спробувати себе в якості пожежника, медика чи поліцейського, приміряти поліцейський бронежилет та шолом, рятувальне спорядження, посидіти в поліцейському чи пожежному автомобілях. А щоб не було спекотно, рятувальники влаштували для дітей зону релаксу, де можна було освіжитися бризками прохолодної води.
«Це простір, де поряд зі школярами будуть працівники ДСНС, поліцейські, лікарі, психологи. Навчатимуть тому, як поводити себе у випадку надзвичайних ситуацій, надавати медичну допомогу. За цим проєктом стоїть велика кількість людей, кожен з яких вніс свій важливий вклад у його реалізацію і ми вдячні міжнародним партнерам, координаторам проєкту та всім, хто був залучений до його створення, що обрали саме нас», – зазначила начальник управління освіти Ірина Рябоконь.
Проєкт втілений за сприяння Дніпропетровської обласної військової адміністрації у партнерстві з ООН (UHF/Український Гуманітарний Фонд), італійською урядовою організацією AICS (Italian Agency For Development Cooperation) та відокремленим підрозділом Volontariato Internazionale per lo Sviluppo.