У Сумах представники ГО “Бюро правничих комунікацій” ініціювали петицію щодо облаштування світлофорних груп перехресть звуковими сповіщувачами

У Сумах представники ГО “Бюро правничих комунікацій” ініціювали петицію щодо облаштування світлофорних груп перехресть звуковими сповіщувачами. суми, звуковий сповіщувач, петиция, світлофор, інвалідність

Шановні сумчани!

Коли Львів встановлює «розумні світлофори» з адаптивним регулюванням, а Київ приводить до єдиного стандарту озвучення світлофорних груп, Суми потребують хоча би їх встановлення. Станом на початок 2021 року у обласному центрі 4!!! «озвучених» перехрестя, які були оснащені звуковими сповіщувачами ще у 2017 році. Після цього робота зупинилась. Громадськість неодноразово зверталась щодо продовження забезпечення “озвучування” міських світлофорів із відповідними листами до міських посадовців, втім за 3 роки ніяких зрушень не відбулось.

Озвучені світлофори потрібні не тільки для осіб з порушенням зору. Доступні інфраструктурні об’єкти — це вимога сучасного життя. Вони не потрібні виключно для людини з інвалідністю, їх не потрібно створювати лише для них, адже це забезпечення максимально комфортного простору для всіх громадян. Забезпечення доступністю передбачено державними будівельними нормами, а також іншими нормативно-правовими документами. Якщо є законодавство, то логічно, що його треба дотримуватися. Інклюзивні інфраструктурні об’єкти потрібні не лише людям з інвалідністю, але й батькам з дитячими візочками, літнім людям, особам, які отримали травму тощо. А це велика частина суспільства — від 30% до 55%.

Згідно з офіційним визначенням, маломобільні групи населення — це люди, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, отриманні послуги, необхідної інформації, або при орієнтуванні у просторі.

До маломобільних груп населення належать:

  • вагітні жінки;
  • діти до 7 років;
  • особи, які супроводжують малолітніх дітей;
  • люди поважного віку;
  • люди з інвалідністю;
  • люди з постійними та/або тимчасовими функціональними порушеннями (фізичними, сенсорними, психічними, розумовими);
  • люди які отримали тимчасову травму або хворіють;
  • люди з нестандартними розмірами тіла: значно більшою або меншою за середню масою тіла, низького чи зависокого зросту;
  • люди, які протягом певного часу можуть бути неуважними (приміром під впливом стресу).

Відтак, варто підкреслити, що поняття «маломобільні групи населення» не є синонімом поняття «люди з інвалідністю», а облаштування середовища має бути зручним для всіх і відповідати принципам універсального дизайну.

Цією петицією просимо прийняти Сумською міською радою рішення, щодо облаштування світлофорних груп на перехрестях вулиць Набережна р. Стрілка-Кооперативна-Горького, та Леваневського-Троїцька звуковими сповіщувачами.

Це буде універсальне рішення для всіх. Не залишайтесь байдужими.

Єдина система місцевих петицій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*