Вінниця стала найдоступнішим містом: у чому секрет успіху (ВІДЕО)

Вінниця стала найдоступнішим містом: у чому секрет успіху (ВІДЕО). вінниця, людмила нецкіна, доступність, інвалідність, інклюзія

Вінницю постійно називають найдоступнішим містом. Але мало хто знає, що її такою зробили люди з інвалідністю.

“Ми знаходимося на площі Театральній, і в минулому році тут зробили зупинку зі спеціальним бордюром”, – розповідає Людмила Нецкіна, голова правління ГО “Гармонія”.

Така зупинка потрібна, аби мінімізувати допомогу сторонніх людей при потраплянні в транспорт.

“На цій зупинці я відчуваю повністю свою незалежність та самостійність Бо водієві не треба виходити, відкидати пандус та допомагати мені, – розповідає Людмила.

“Я отримала травму в 2008 році і майже 5 років я не виходила з дому, бо сподівалася, що зараз я встану і буду ходити. Що повернеться моє звичне життя. Але того не ставалося”, – каже жінка.

Все змінилося, коли Людмила Нецкіна потрапила у табір від ГО Гармонія.

“Інклюзія стала невід’ємною частиною мого життя, бо я зрозуміла, що завдяки моїй діяльності місто розвиватиметься. Проєкт, яким пишаюсь особисто я – це побудова підйомника до багатоквартирного будинку. Вхід до під’їзду знаходився на триметровій висоті. Хотіли зробити пандус, але він би був як мінімум 36-метровий. Тому було прийнято рішення зробити підйомник”, – розповідає Людмила.

2019 року Вінниця посіла першість у рейтингу доступності міст “Тостер”.

“Я вважаю, що наш успіх полягає саме у співпраці з органами місцевого самоврядування та іншими громадськими організаціями Багато що залежить від нас усіх, бо ми є рушіями змін, саме ми можемо допомагати і підказувати. Ми є повноцінними членами суспільства і можемо брати відповідальність за свої міста та села, – вважає Людмила Нецкіна.

Нагадаємо, третє грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю. Але це зовсім не свято, а день, коли ще раз потрібно наголосити на їхніх правах. Вже кілька років громадські активісти у Доступно.UA поширюють ідею доступності міського простору. Вони хочуть показати, що люди, які пересуваються на інвалідному візку, можуть жити і насолоджуватись життям на повну, гуляти містом, відвідувати різні заходи та заклади як і ті, хто ходить на своїх двох. Все, що для цього потрібно – державна підтримка та добра воля власників закладів. Засновником цієї громадської ініціативи є Дмитро Щебетюк. 10 років тому чоловік опинився на візку через травму хребта. А тепер разом з командою проводить Форум Інклюзивності.

Кристина Черненко

#ШоТам

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*