Для батьків дітей з інвалідністю в Черкасах інватаксі — єдина можливість їздити містом. Мати сина з інвалідністю Ліна Десятнікова розповідає, що раніше машин було дві, а зараз для поїздки доводиться гуртуватися з іншими родинами, повідомляє Суспільне.
Щодня авто обслуговує вісім сімей, розповів директор територіального центру надання соцпослуг Андрій Сегеда. У майбутньому планують придбати ще одну машину.
Черкащанка Олена Пудова упродовж місяця їздить на інватаксі на реабілітацію. З іншою родиною вони домовилися чекати один одного о десятій.
“На візку заїхати нам до громадського транспорту дуже складно. Нам потрібно їхати до поліклініки, лікарні”, — сказала черкащанка Олена Пудова.
Водій інватаксі Сергій Загоровський чекає транспорту, щоб допомогти пасажирці. Сідає за кермо і їде до наступної зупинки.
“Людям потрібно допомагати. І це така робота, що потрібно завжди встигати. Бо зараз одна машина у нас. Замовлень ще шість”, — розповів Сергій Загоровський.
Для людей з інвалідністю цей транспорт чи не єдина можливість їздити містом.
“Зайти в транспорт – це справжній квест. Може, війна, може що, але люди стали набагато жорсткіші. Раніше старалися допомогти. Зараз – ні”, — розповіла черкащанка Галина Монько.
По Чорновола на таксі з донькою та сином чекають пані Світлана та пані Ліна.
“Якщо нам громадським транспортом добиратися, ми на процедури не встигаємо”, — сказала черкащанка Ліна Десятнікова.
Біля поліклініки виходять гуртом. Ліна Десятнікова з Назаром чекатимуть.
“Колеги пішли, як то кажуть, на процедури, а нам ще півтори години гуляти до процедур оскільки одна машина і їхати тільки нею нам доводиться”, — сказала Ліна Десятнікова.
Як пересуваються містом люди на інвалідних візках. Суспільне Черкаси
Директор черкаського територіального центру надання соціальних послуг Андрій Сегеда розповідає, ще місяць тому у місті працювало два інватаксі.
“Оскільки одна з них – відносно стара газель, і вона поламалася, і немає можливості купити запчастини, бо вони виробляються країною-агресором. Зараз вона на ремонті”, – розповів директор Черкаського територіального центру надання соцпослуг Андрій Сегеда.
У центрі планують придбати новий автомобіль, каже пан Андрій.
“Виробник упродовж 60 днів має поставити машину. Вона буде сучасна, це будуть європейські стандарти для інвалідів. Я думаю, можливість є і люди будуть не те що дуже задоволені, але послуга вдвічі збільшиться”, – сказав директор черкаського територіального центру надання соціальних послуг.
Тетяна Рева, Наталі Соколан