Як люди з інвалідністю проходять “квест на дорогах” в українських містах: приклад однієї сім’ї (ВІДЕО)

Як люди з інвалідністю проходять “квест на дорогах” в українських містах: приклад однієї сім’ї (ВІДЕО). тернопіль, пандус, пересування, перешкода, інвалідність, outdoor, ground, footwear, person, clothing, bicycle, tree, wheel, park. A man riding a skateboard up the side of the road

Ями на дорогах, пандуси без ручок, державні установи без спеціальних заїздів, неприступний громадський транспорт – це щоденні перешкоди для українців з інвалідністю, що пересуваються на візку. А ще через високі бордюри більшість з них змушені, замість тротуарів, виїжджати на дороги, інформує Телеканал новин «24».

Саме так у Тернополі пересувається подружжя з інвалідністю, тож вже декілька років поспіль стають в один ряд із транспортними засобами.

Пані Оля має інвалідність з дитинства. А її чоловік Олександр пересувається на візку 8 років. Його інвалідність – результат аварії. Аби дістатися з дому у потрібне місце, їм доводиться долати купу перешкод. Перші їх чекають вже за порогом квартири. Щоб з’їхати з пандуса і не впасти, потрібно вправно маневрувати, бо той має занадто крутий спуск.

Як люди з інвалідністю проходять “квест на дорогах” в українських містах: приклад однієї сім’ї. тернопіль, пандус, пересування, перешкода, інвалідністьНерідко пандуси люди з інвалідністю роблять самі, бо у багатьох будинках такої опції не передбачено

Аби трохи покращити своє пересування, пані Оля минулого року придбала електровізок. На новий забракло грошей. Довелося купувати вживаний. Щоправда, і його уже треба ремонтувати.

За гроші, які виділяє держава на обслуговування візків, можна лише двічі змінити колеса. Хоча вони на дорогах стираються за декілька тижнів, каже пан Олександр. Відтак на прогулянки подружжя виїжджає лише з набором інструментів.

Як люди з інвалідністю проходять “квест на дорогах” в українських містах: приклад однієї сім’ї. тернопіль, пандус, пересування, перешкода, інвалідністьПодружжя Гавриліних

“Небезпека на дорозі” – так водії називають тернопільське подружжя. Бо ті, щойно потепліє, виїжджають на дорогу. Ольга та Олександр кажуть, що ризик розуміють ризик, але по-іншому ніяк. Бо виїхати на тротуари через високі бордюри просто неможливо. Та й вони завузькі для візків.

У нас іншого виходу немає. Просто тут немає куди підніматися, та й важко. Тому доводиться їздити так, як їздимо,
– пояснює Ольга Гавриліна.

Більшість водіїв обурюються і сигналять Ользі та Олександру у слід. Проте є й такі, що розуміють. І навіть допомагають: виходять з автівок і штовхають візок догори.

Як люди з інвалідністю проходять “квест на дорогах” в українських містах: приклад однієї сім’ї. тернопіль, пандус, пересування, перешкода, інвалідністьЛюдям з інвалідністю доводиться виїжджати на дорогу, бо тротуари для візків не пристосовані

У міськраді кажуть, що здебільшого належний спуск є лише на нових відремонтованих дорогах. Відтак, доступний для людей з інвалідністю лише центр міста.

Всі ремонти, які ми робимо, капітальні. В обов’язковому порядку є пониження (на тротуарах – 24). На старих вже нема, то нема, його треба зробити. У нас якщо не робимо нового тротуару, то робимо все одно понижені. Це голова міста контролює, контролюють депутати,
– сказав начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради Олег Соколовський.

Проте наразі пересування містом – цілий квест для людей з інвалідністю. А у їх Тернополі чимало. Просто через ями на дорогах, високі бордюри та відсутність пандусів більшість з них не наважується залишати домівки. Але всі вони хотіли б жити повноцінним життям.

Більше – дивіться у сюжеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*