Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник (ВІДЕО)

Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник (ВІДЕО). львів, довідник гостинність без бар'єрів, доступність, інвалідність, інклюзивність

Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник. львів, довідник гостинність без бар'єрів, доступність, інвалідність, інклюзивністьФото ілюстративне, автор: Роман Балук

У Львові презентували довідник зі створення безбар’єрного середовища у закладах гостинності. Посібник «Гостинність без бар’єрів» складається з 180 сторінок відбірної, зрозумілої інформації про доступність разом з практичними порадами та прикладами. Довідник безкоштовний та є у вільному доступі для кожного, хто хоче зробити середовище доступним для всіх.

Довідник «Гостинність без бар’єрів» розробили експерти з питань інклюзивності і безбар’єрності Володимир Висоцький та Ніна Мацюк за сприяння Львівського туристичного офісу та Державного агентства розвитку туризму України. Цікаво, що на створення цього посібника експертів наштовхнули тренінги, які вони проводять для представників ресторанів та готелів Львова з кінця липня цього року.

Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник. львів, довідник гостинність без бар'єрів, доступність, інвалідність, інклюзивність

«Ми довго шукали тренерів, які б провели кваліфіковане і якісне навчання для працівників закладів гостинності Львова. Ми знайшли тренерів з безбар’єрності, експертів Ніну Мацюк та Володимира Висоцького і ось уже четвертий раз вони приїжджають до Львова, щоб навчати представників готельної і ресторанної сфери Львова. Їх навчання базується на двох частинах – коректній комунікації з усіма людьми та інфраструктурних, архітектурних змінах, які потрібно впроваджувати у всіх будівлях. Ці два процеси є невід’ємними, бо поки триває процес змін в закладах, вже потрібно правильно спілкуватися з маломобільними людьми, що може знівелювати певні незручності, і навпаки. Зараз міська влада і бізнес працюють в одному напрямку – щоб люди, які через російську агресію, втратили свою звичну дійсність (втратили кінцівку, слух чи зір), не втрачали можливість жити звичайним життям, відвідувати улюблені кав’ярні та почувати себе гідно в нашому місті», – Христина Лебедь, керівниця управління туризму Львова.

Оскільки після навчань у представників закладів HoReCa все ще залишались запитання, фахівці вирішили всі свої знання сформувати у відповідний довідник, який буде у відкритому доступі, щоб навіть ті, хто не зміг послухати їх поради вживу, змогли почерпнути корисну інформацію.

Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник. львів, довідник гостинність без бар'єрів, доступність, інвалідність, інклюзивність

«Ми отримали запрошення від Львівського офісу туризму провести навчання з доступності для представників сфери гостинності Львова. Після першого ж візиту ми помітили, що багато питань готельєрів і рестораторів, пов’язаних із безбар’єрністю, залишаються без відповіді. Бракувало єдиного джерела знань, єдиного посібника, до якого б завжди могли звертатись представники закладів HoReCa і знайти там рішення. З’явилася можливість розробити відповідний довідник, який базується на нашому досвіді роботи в сфері безбар’єрності. Він переформатований у практичні, стислі та зручні для користування поради для людей без відповідного досвіду», – розповів Володимир Висоцький, сертифікований фахівець з доступності збудованого середовища, один з авторів довідника.

Довідник «Гостинність без бар’єрів» сформований на основі чинних державних будівельних норм з інклюзивності та кращих світових практик доступності у туристичній галузі. Він містить приклади інклюзивних рішень для закладів розміщення та харчування, схеми організації простору, розміщення меблів і обладнання, основи коректної комунікації.

Як створити безбар’єрне середовище в готелях, кафе та ресторанах: у Львові презентували довідник. львів, довідник гостинність без бар'єрів, доступність, інвалідність, інклюзивність

«Ідея виникнення цього довідника з’явилась тоді, коли Львівський офіс туризму запросив нас попрацювати з готельєрами і рестораторами, адже саме ці люди часто є першою лінією контакту з гостями міста. Якщо ми говоримо загалом про безбар’єрне суспільство, суспільство, в якому кожній людині комфортно, то важливо пам’ятати, що не тільки фізична доступність є важливою. Саме коректна комунікація часто є ключовим фактором. Тому нам було дуже важливо всі наші напрацювання і досвід сформувати у єдиний посібник. Попереду ще багато роботи, тож сподіваємось, що цей довідник буде помічним на цьому шляху. Віримо, що досвід Львова стане корисним для інших міст України», – додала Ніна Мацюк, експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності, консультантка з впровадження практик безбар’єрності та інклюзивності.

Зазначимо, що за ініціативи Львівського туристичного офісу, за 2 місяці експерти з питань інклюзивності і безбар’єрності Володимир Висоцький та Ніна Мацюк провели тренінги для 43 ресторанів та 24 готелів Львова. Одними з перших, хто взяв участь у навчаннях, стали працівники готелю «Вінтаж». Представниця готелю та депутатка Львівської міської ради Марія Чижишин каже, що зібрані у єдиний посібник знання будуть завжди потрібними для закладів готельно-ресторанного бізнесу.

«Я та мої співробітники проходили навчання з доступності у першому потоці. Це було дуже корисно, бо ми подивились на наш заклад зовсім по-іншому. Власне, коли Ніна розповідала про комунікацію з людьми з інвалідністю, це відкрило очі на дуже багато факторів, які не лише варто запровадити в готельній сфері, а й навчати цьому дітей та близьких. Це дуже корисні речі, які потрібно застосовувати усім в повсякденному житті.

В наших реаліях доступність і безбар’єрність є дуже важливими для всіх готелів, закладів харчування. Тому розроблений посібник є потрібним для нас, для нових працівників, для інженерів, які будуть впроваджувати ці зміни в закладах гостинності. Думаю, він стане настільною книгою для нас, тому дякуємо розробникам за докладені зусилля», – розповіла Марія Чижишин, представниця готелю «Вінтаж», депутатка Львівської міської ради.

Завантажити довідник можна за посиланням.

Відео Андрія Андруха для Львівської міської ради

Соломія Григор’єва

Львівська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*