Зробимо Луцьк доступнішим

Зробимо Луцьк доступнішим. луцьк, карта доступності, крісло колісне, труднощі, інформація

Зробимо Луцьк доступнішим. луцьк, карта доступності, крісло колісне, труднощі, інформація

Питання доступності міських просторів сьогодні надзвичайно актуальне як для лучан, так і для гостей Луцька.

Люди на кріслі колісному, мами з дитячими візками, літні люди, діти, люди з порушенням зору та слуху — усі вони живуть поряд з нами і кожного дня відчувають труднощі, часто для них непереборні. Мусимо зрозуміти, що бар’єри бувають не тільки фізичними, а й психологічними, і обидва варіанти подолати надзвичайно важко.

Луцьк уже брав участь у проєкті «Безбар’єрне суспільство як елемент взаємоповаги між людьми та запорука розвитку громади», в ході якого було проведено аудит доступності кількох історико-культурних пам’яток і туристичних об’єктів. Його результати, на жаль, невтішні.

Управління туризму та промоції міста проводить роботу щодо покращення доступності нашого міста. Ми чітко розуміємо, що сьогодні й відразу не зможемо вирішити усіх питань і зробити всі необхідні кроки, аби Луцьк став повністю доступним. Оскільки ця тема дуже непроста, ми обережно підходимо до неї, аби робити все правильно. Проте, навіть зараз не всі важливі питання до кінця з’ясовані й зрозумілі.

Оскільки працівники сфери гостинності одними з перших спілкуються з людьми різних категорій, вони повинні чітко розуміти їх особливості та етику взаємодії з ними. Саме тому управління планує восени провести низку навчальних заходів для працівників сфери гостинності.

Паралельно ведеться робота над створенням «Карти доступності», яка стане справжнім помічником для тих, кому важливо спланувати свою подорож наперед, аби уникнути зайвих перешкод, бар’єрів і стресів. Звісно, в ідеальному світі цієї карти не повинно б існувати, адже простір апріорі має бути доступним для всіх. Та наш світ неідеальний, тому «карта доступності» буде.

Сьогодні управління уже володіє певною інформацією, але багато ще потрібно зібрати і проаналізувати, аби бачити повну картину стану цього питання у нашій громаді. Тому ми потребуємо вашої допомоги.

Додаємо посилання на гугл-форму, яку просимо заповнити перш за все працівників сфер гостинності й культури, з метою розміщення інформації на «карті доступності».

Просимо усіх дотичних не бути байдужими, бо вже сьогодні питання доступності постає надзвичайно гостро, а завтра воно постане майже перед кожним з нас. Бо безбарʼєрність — це не особливий сервіс для когось, це базова потреба для нас усіх.

Луцька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*