Артем Колінько: новостворена українська збірна з боча вперше взяла участь у міжнародних змаганнях

Артем Колінько: новостворена українська збірна з боча вперше взяла участь у міжнародних змаганнях. артем колінько, боча, змагання, спортсмен, інвалід, building, person, smile, clothing, wheelchair, pulling, bicycle. A group of people riding on the back of a bicycle

Артем Колінько: новостворена українська збірна з боча вперше взяла участь у міжнародних змаганнях. артем колінько, боча, змагання, спортсмен, інвалід

9-16 квітня в іспанському містечку Сан-Кугат (передмістя Барселони) відбувся перший цього року європейський Регіональний Оупен з боча. У змаганнях взяли участь 76 спортсменів із 13 країн Європи. Україну представляли 9 спортсменів, які увійшли до створеної наприкінці минулого року національної збірної. До команди увійшов і жовтоводський спортсмен Артем Колінько, з успіхами якого ми вже неодноразово знайомили наших читачів.

Це були перші цьогорічні санкціоновані змагання Міжнародної асоціації з боча, котрі дають учасникам рейтингові бали, що зараховуються в загальному світовому рейтингу.

– У минулому році була створена збірна України з боча. Для нашої країни це був перший офіційний виїзд за останні чотири роки, – говорить Артем. – До цього моменту відбувся лише один офіційний виїзд на міжнародні змагання, коли головним тренером був представник із м.Севастополь. Після анексії Криму Україна взагалі не брала участь в офіційних змаганнях із боча. Кількість учасників дозволила нам виступити в усіх дисциплінах, окрім пар BC3, оскільки один з гравців повинен мати захворювання церебрального походження.

Дніпропетровщину у складі збірної країни представляли двоє спортсменів із Нікополя та жовтоводець Артем Колінько. У результаті змагань Артем в парі BC4 з Олександром Тютюнником з Полтави посіли п’яте місце: «Ми обіграли іспанців з рахунком 7:2, та, на жаль, цього не вистачило, щоб вийти з групи, адже напередодні поступилися росіянам 2:7 та угорцям 3:4», – констатує Артем. В індивідуальному заліку він зайняв 11 місце серед 16 спортсменів.

– Чи задоволений грою, отриманими результатами?

– Завжди хочеться отримати кращі результати, але я задоволений цією поїздкою, бо це надзвичайний досвід. Окрім того, усі наші спортсмени отримали кваліфікацію. Це важливо, бо в Україні виникали питання щодо того, хто у якому класі має право виступати у подальшому. Там комісія з трьох професійних медиків обстежувала за різними показниками кожного учасника.

– На твою думку, чи сильною була конкуренція?

– Конкуренція нормальна. Головне, що ми зрозуміли на цих змаганнях, що можемо виступати на рівні. У моєму класі, приміром, був один дуже сильний суперник, котрого можна визнати «на голову вищим» за всіх, – британець Стівен Макгвайєр (наразі він посідає п’яте місце у світовому рейтингу). З іншими можна конкурувати. На цих змаганнях ми побачили: боротися можна і ми будемо це робити.

Артем Колінько: новостворена українська збірна з боча вперше взяла участь у міжнародних змаганнях. артем колінько, боча, змагання, спортсмен, інвалід

Артем також розповів, що перед змаганнями українські спортсмени два тижні тренувалися на зборах в Одесі. Він висловив подяку Національному Комітету спорту інвалідів України, котрий надав фінансування на участь у змаганнях учасникам національної збірної: переліт, проживання були забезпечені, спортсмени також отримали форму.

У планах на цей рік – чемпіонат України, що проходитиме в Одесі вже наприкінці травня, а восени – чемпіонат Європи у Португалії. Можливість поїхати на змагання до Португалії буде залежати від результатів на чемпіонаті України. Також у серпні планується провести вже третій відкритий Кубок м.Жовті Води. Бажаємо Артему успіхів на шляху до своєї мрії – Паралімпіади!

Людмила Новошевська

ІА “Имеется мнение”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*