Сергій Романовський. Скриншот: kanaldim.tv
Війна за життя і незалежність України назавжди визначила для нас справжній сенс слова “герой”. Насправді їх багато, і щастя, що саме вони є опорою України, захисниками свободи її народу. Кожен із героїв заслужив безумовні подяку і шану. Кожен воїн, що звільняє рідну землю, має бути у центрі поваги і уваги. У новому випуску програми “Коло спорту” на телеканалі “Дім” розповідається про “Ігри героїв” — проєкт, учасниками якого є ветерани бойових дій, що, незважаючи на втрати та обмеження, ведуть активний спосіб життя. Ці українці з гордістю взяли участь у європейських змаганнях.
11 активних учасників проекту “Ігри героїв” прибули до Брюсселя, де відвідали штаб-квартиру НАТО та офіс головнокомандуючого Об’єднаних збройних сил Альянсу у Європі. Спортивна частина візиту — змагання за участю ветеранів, що зазнали важких поранень, та діючих військових із країн НАТО. Вправи за трьома напрямками, де учасники показали свою силу, витривалість та швидкість — в основі програми турніру за участю українських адаптивних атлетів, що цілеспрямовано та наполегливо готувалися до виступів під прапором нашої держави. Цей безкомпромісний функціональний фітнес з усіма навантаженнями та випробуваннями потужно демонструє великі можливості нескорених героїв, що зазнали важких поранень, але завдяки спорту знайшли свій шлях нового розвитку і перемог.
“Після того, як я отримав свій перший протез, який дозволив мені хоч мінімально долучитися до спорту, я одразу долучився до “Ігор героїв”, про які дізнався через соціальні мережі. Також мене знайшли самі організатори, бо в мене були спроби займатись спортом. Я надихнувся прикладом інших учасників. З 2016 року я постійно займаюся — двічі-тричі на тиждень намагаюся тренуватись у кросфіті та бігаю. Залучаю нових учасників, — хлопців та дівчат, які втратили кінцівки. Щоб у такий спосіб відбувалася їхня фізична реабілітація та ментальна”, — розповідає ветеран і учасник “Ігор героїв” Олексій Мороз.
“Ми розуміємо, що після закінчення війни буде більше мільйона ветеранів. Деяка частина з них матимуть психологічні або фізичні травми. Вони потребуватимуть відновлення і в принципі будь-якої активності. На базі “Ігор героїв” та занять з кросфіту ми створили платформу, яка дозволяє ветеранам отримати особистого тренера, який буде вести його відповідно до його обмежень”, — пояснює один із засновників проєкту “Ігри героїв” Сергій Романовський.
Спорт для ветеранів надзвичайно важливий, каже майор у відставці Юрій Козловський. Такі навантаження виконують функцію не лише фізичної реабілітації, а й ментальної.