“Ніяких бомбосховищ”: полтавець Сергій Чумак про життя людей з інвалідністю в умовах війни (ФОТО, ВІДЕО)

“Ніяких бомбосховищ”: полтавець Сергій Чумак про життя людей з інвалідністю в умовах війни (ФОТО, ВІДЕО). сергій чумак, бомбосховище, війна, допомога, інвалідність

“Ніяких бомбосховищ”: полтавець Сергій Чумак про життя людей з інвалідністю в умовах війни. сергій чумак, бомбосховище, війна, допомога, інвалідністьСуспільне Полтава

Про спеціальні табори для людей з інвалідністю, про дві стіни без альтернативи, поселення переселенців і роботу спортивного клубу розповів в інтерв’ю Суспільному голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації “Союз осіб з інвалідністю України” Сергій Чумак.

– В умовах війни як виживають люди із маломобільної групи населення?

– Ми ще 11 років тому розпочали роботу із навчання в спеціальних таборах людей з інвалідністю, як виживати в різних складних умовах . Щороку ми збиралися в Котельві. І проводили такий курс навчання: як надавати першу допомогу, що робити, коли є складні умови. І відповідно саме проживання в таборі для людей з інвалідністю – це було тим викликом, з яким багато хто з наших людей зіштовхується у цей тяжкий період. І приємно відмітити, що всі ті, хто проходив навчання в таборах, вони зараз всі залишаються вдома, нікуди не їдуть, тому що відчувають себе достатньо підготовленими до будь-яких викликів.

– Як Ви, наприклад, дієте під час повітряної тривоги?

– Ніяких бомбосховищ і всього іншого для людей з інвалідністю немає. Процес доступності також особливо не зрушився. Відповідно, коли ці тривоги виникають, то ми уже для себе виробили такий алгоритм, що потрібно знайти приміщення з двома стінами. На альтернативу у нас немає нічого.

“Ніяких бомбосховищ”: полтавець Сергій Чумак про життя людей з інвалідністю в умовах війни. сергій чумак, бомбосховище, війна, допомога, інвалідністьПолтавець Сергій Чумак розповів Суспільному про життя людей з інвалідністю в умовах війни. Суспільне Полтава

– Чи вистачає місць для людей, які переїхали до Полтави?

– Є люди, які евакуювалися, переїхали із Харківської, із Донецької, із Луганської областей. Ви знаєте, не вистачає (місць для проживання – ред). Все-таки по стану захворювання вони потребують догляду і відповідних умов, і догляду такого, щоб могли міські лікарі надати допомогу. І найближчі села Полтавського району всі обстежили – немає, немає, немає житлового фонду.

– Чи діє в умовах воєнного часу спортивний клуб для людей з інвалідністю у Полтаві?

– Він не працював. Тому що треба було вирішувати швидкі поточні гуманітарні питання. Зараз ми не просто думаємо відновити. У на уже готується спільно з нашим спортивний товариством «Колос» (проєкт – ред), ми будемо проводити велику потужну спартакіаду. Саме наша організація у своїй роботі єдина на всю Україну, яка системно працює над проведенням фестивалів з рекреаційних видів спорту. Вони ніколи не будуть олімпійськими, але це ті види спорту, які дають можливість охоплювати людей з різними нозологіями. І давати можливість їм всім бути разом, відчувати себе нічим необмеженими людьми.

“Ніяких бомбосховищ”: полтавець Сергій Чумак про життя людей з інвалідністю в умовах війни. сергій чумак, бомбосховище, війна, допомога, інвалідністьСергій Чумак – голова Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України». Суспільне Полтава

– Що Вам допомагає в часи війни тримати себе в тонусі?

– Якщо це торкається мене особисто, то я сам теж з «війни». Я доки отримав житло своє, то я два роки лежав у госпіталях. Тому для мене нічого такого особливого і незвичайного не відбувається. Бо ще з 2014 року я був у Сочі, я був єдиний глядач з України, правда, я їхав у складі німецької делегації. То нас перевіряли, розказували різні пристрасті про нашу Україну і Америку, усе це виявилося фейком. Але, коли я тоді зіштовхнувся з цією ненавистю до нас до всіх, мені стало зрозуміло, що все це уже не відворотно. І тому вся ця робота по підготовці, ми робили це зі знанням того, що так чи інакше цей час настане. Для багатьох зараз дуже важливо, щоб люди утримували той самий ритм роботи, той самий ритм життя, психологічно були налаштовані на позитив, дуже важливо, щоб була психологія переможця.

Більше дивіться в інтерв’ю Суспільного.

Ігор Ізотов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*